تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۹:۵۰
کد مطلب : 122930

تکذیب بازداشت چند مسئول دوتابعیتی

سخنگوی وزارت خارجه درباره دستگیری برخی از مسئولان به دلیل دو تابعیتی بودن اظهار داشت: هیچ مسئولی تاکنون به این اتهام دستگیر نشده و اگر کسی دستگیر شده به دلایل دیگر بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره دستگیری برخی از مسئولان به دلیل دو تابعیتی بودن اظهار داشت: هیچ مسئولی تاکنون به این اتهام دستگیر نشده و اگر کسی دستگیر شده به دلایل دیگر بوده است.

به گزارش مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر وصول مطالبات ایران از آمریکا اظهار داشت: بعد از انقلاب دعوای مختلفی را ما با آمریکا و آنها با ما داشتند که برخی حل شده و برخی هنوز مطرح است.

وی در خصوص افراد دو تابعیتی که دستگیر شدند گفت: اتهام اینها جرائم دیگری است نه دو تابعیتی بودن آنها و اینکه آیا مقامات این ویژگی را دارند من اطلاعی ندارم و این بحث در ایران جایز نیست.

قاسمی در ادامه با اشاره به سفر ظریف به آمریکای لاتین افزود: مسایل دیپلماتیک انتها ندارد و بر اساس ظرفیت‌های دو طرف می تواند جلو برود. آمریکای لاتین با وجود فاصله بسیار، قرابت های سیاسی و اقتصادی زیادی با ما دارد. ما برای بسترسازی اقتصادی برای دولت و بخش خصوصی اقداماتی را مدنظر داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بیش از ۸۰ شرکت اقتصادی که عمدتا خصوصی هستند هیات سیاسی ایران را در سفر به آمریکای لاتین همراهی می‌کنند که این مساله نشان دهنده اشتیاق آنها به روابط خارجی است.

وی گفت: هر چقدر ما جلو برویم اما هنوز ظرفیت‌های بسیاری در خصوص آمریکای لاتین وجود دارد.

قاسمی در پاسخ به سوال دیگری درباره دستگیری برخی از مسئولان به دلیل دو تابعیتی بودن اظهار داشت: هیچ مسئولی تاکنون به این اتهام دستگیر نشده و اگر کسی دستگیر شده به دلایل دیگر بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه مسائل سوریه را پیچیده خواند و گفت: این مسئله چندین سال است که لاینحل باقی مانده است و موجب کشتار مردم و نابودی زیر ساخت ها شده و برای کشور های منطقه و فرامنطقه ای نا امنی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در موضوع سوریه در گذشته با ترکیه اختلاف نظر داشتیم.