تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۳:۱۲:۲۹
کد مطلب : 31432

تکذیب خبر ابتلای مجری صدا و سیما به کرونا

مدیرکل جدید روابط عمومی اظهار کرد: هیچ خبری مبنی بر ابتلای یکی از مجریان اعزامی صدا و سیما به حج عمره نشنیده و تایید نمی کنم.

سیدتقی سهرابی، مدیرکل جدید روابط عمومی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: هیچ خبری مبنی بر ابتلای یکی از مجریان اعزامی صدا و سیما به حج عمره نشنیده و تایید نمی کنم.

برخی سایت های خبری در چند روز گذشته مدعی شده بودند که یکی از مجریان معروف صدا و سیما که اخیرا به حج عمره مشرف شده بود در عربستان به ویروس کرونا مبتلا شده و پس از رسیدن به ایران بلافاصله در یکی از بیمارستان ها بستری شده است.

ویروس کرونا که از آن به شبه سارس نیز یاد می کنند علایمی شبیه آنفلوآنزا دارد اما می تواند به سینه پهلوی شدید منجر شود. این ویروس همچنین می تواند بیمار را به نارسایی جدی کلیه ها مبتلا سازد.

هنوز منشا ابتلا و راه های شیوع این ویروس روشن نیست اما بیشترین موارد ابتلا به آن در کشورهای حاشیه خلیج فارس گزارش شده اند .

مبتلایان به این ویروس را بیشتر مردان مسن تشکیل می دهند که به سینه پهلوی شدید و در برخی موارد صدمه به کلیه مواجه شده اند.

علائم رایج این بیماری در هر دو نوع از ویروس عبارتند از: بیماری شدید دستگاه تنفسی، تب، سرفه و مشکلات تنفسی.

هم اکنون از دو کشور عربستان و امارات متحده به عنوان مراکز اصلی ابتلا به این بیماری یاد می شود ، تاکنون بیش از ۱۷۰ نفر شهروند عربستانی به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده اند .

انتهای پیام