تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۴۶:۲۵
کد مطلب : 96541
با انتشار یک عکس در فضای مجازی؛

تکذیب یک شایعه بزرگ در بوشهر/ قتل و تجاوز یا خودکشی؟ +تصاویر

طی چند روز گذشته انتشار یک عکس در فضای مجازی موجب نگرانی مردم استان به ویژه شهر بوشهر شده بود.

طی چند روز گذشته انتشار یک عکس در فضای مجازی موجب نگرانی مردم استان به ویژه شهر بوشهر شده بود.
به گزارش “بوشهرنیوز” برخی افراد به صورت عمدی یا سهوی با انتشار عکسی در شبکه های موبایلی به ویژه واتس آپ از تجاوز و قتل دختری در اطراف عالی شهر خبر دادند.

 

اگرچه با دقت در عکس و مشاهد فضای اطراف به راحتی مشخص بود که مرگ این دختر ارتباطی به استان بوشهر ندارد اما بازهم برخی با نگرانی نسبت به وقوع این حادثه در بوشهر دچار شبهاتی شده بودند.

 

البته روز گذشته پلیس استان با تکذیب وقوع این قتل در استان بوشهر اعلام کرد که با شناسایی افرادی که این عکس را انتشار دادند، آنان را دستگیر و به مقامات قضایی معرفی خواهد کرد.

 

قضیه چه بود؟
اما قضیه انتشار این عکس چه بود.

ظاهرا این عکس مربوط به شمال کشور و استان مازندران بوده که بر اساس آن گفته می شود دختری در اطراف شهرستان ساری به زندگی خود پایان داد.

 

اگرچه رسانه های مازندران نیز از ربوده شدن و قتل این دختر جوان در ابتدای کار خبر داده بودند اما حجت الاسلام اسدالله جعفری، دادستان مازندران با تکذیب آن در گفتگو با ساری نیوز اظهار داشت که پس از انتقال این دختر به پزشک قانونی و انجام معاینات که آثار آن نیز مشهود بوده، مشخص شد نامبرده به قتل نرسیده است و بر اساس اظهارات خانواده،  دختر مذکور به دلیل مسایل شخصی و اختلال روانی با مصرف قرص برنج اقدام به خودکشی کرده است.

 

چه کسانی امنیت بوشهر را هدف گرفته اند؟
اکنون باید پرسید که چرا و به چه دلیل برخی سعی دارند فضای استان بوشهر را ناامن جلوه داده و قتل هایی که هیچ ارتباطی به بوشهر ندارد را به آن ارتباط دهند؟

 

خوشبختانه طی سال های گذشته و با اقدامات موثر پلیس، استان بوشهر به عنوان یکی از استان های امن کشور مطرح بوده و حتی قاتلین بسیاری از قتل هایی که در سال های بسیار دور به نقاط مختلف کشور متواری شده بودند نیز شناساسی و دستگیر شدند.

 

استان بوشهر، امن تر از همیشه
این روزها بوشهر یکی از بهترین و امن ترین روزهای خود را می گذراند و لازم است مقامات انتظامی و امنیتی استان با شناسایی و دستگیری افرادی که سعی دارند با شایعه سازی فضای عمومی و اجتماعی استان را نامن جلوه داده و احساس امنیت مردم را سلب کنند، مانع از تکرار چنین اقداماتی توسط آنان شوند تا کسی به خود اجازه ندهد با استفاده از شبکه های موبایلی هر موضوع بی ربطی را به استان بوشهر ارتباط داده و در بین مردم ایجاد نگرانی کند.

 

بوشهر نیوز/