تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۳:۲۶
کد مطلب : 89371
اقای رئیس جمهور

تکلیف رعایایی و ۲۷ سرپرست غیرقانونی را روشن کنید

اقای رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران یکی از این از ۲۸ سرپرستی است که مدتهاست از تاریخ حکم سرپرستی اش می گذرد و این روزها ریاست او بر دانشگاه به حکم قانون از مصادیق بی قانونی است.

محمد مهدی زاهدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفته است تعداد ۲۸ دانشگاه با سرپرست اداره می‌شوند که اکثر آنها با بیش از ۶ ماه در این پست هستند.

وی از رئیس جمهور خواسته است به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور بدهد تا این موضوع در دستور کار شورای عالی قرار گیرد.
اقای رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران یکی از این از ۲۸ سرپرستی است که مدتهاست از تاریخ حکم سرپرستی اش می گذرد و  این روزها ریاست او بر دانشگاه به حکم قانون از مصادیق بی قانونی است.
۲۷ اسفند ۱۳۹۲ بود که دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سابق او را منصوب کرد و امروز بعد از گذشت ۱۴ ماه هنوز حکم رعایایی را شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید نکرده است.
رعایایی استاد گروه زیست شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و دارای دکترای تخصصی میکروب شناسی است.
وی  قبل از سرپرست شدن ۹ سال معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز بوده است برخی نقش رعایایی در فتنه ۸۸ و موضع گیری های بعد از آن را از علل تایید نشدن حکم او عنوان می کنند.عملکرد این سرپرست بدون حکم دانشگاه چمران مدت زیادی است که مورد انتقاد قرار گرفته است برگزاری برخی برنامه های غیر مرسوم،مجوز دار کردن تشکل های مساله دار و هزینه های غیر ضرور از جمله انتقادات وارد شده به این سرپرست اصلاح طلب دانشگاه می باشد.