تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۸:۴۵
کد مطلب : 90061

تیم ملی تکواندوی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان برای دومین بار قهرمان دنیا شد.

به گزارش عصر آبادان، بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان (G12) با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از ۱۴۴ کشور در ورزشگاه “تراکتور” شهر چلیابینسک روسیه در حال برگزاری است و تیم ملی تکواندوی کشورمان در بخش مردان با ۲ مدال طلای عاشورزاده و حجی زواره و راهیابی یعقوبی به مرحله نیمه نهایی و با حذف نماینده ازبکستان برای دومین بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

این دومین بار در طول تاریخ ۴۲ ساله تکواندوی جهان است که ایران توانسته در بخش مردان بر سکوی قهرمانی بایستد. پیش از این کره‌ای‌ها بیست بار کاپ قهرمانی را بالای سر بردند و ایران یک بار در سال ۲۰۱۱ در مهد تکواندوی جهان، عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

امتیازات کامل تیم ایران در این رقابت‌ها پس از پایان مبارزات امروز اعلام خواهد شد.

عصر امروز (دوشنبه) ابوالفضل یعقوبی برای راهیابی به فینال با بلژیک مسابقه می‌دهد و مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم مبارزاتش در حال پیگیری است.

ملی‌پوشان کشورمان در این دوره از رقابت‌ها با هدایت بیژن مقانلو (سرمربی) و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بر روی شیاپ چانگ رفتند.

ایران با ترکیب کاظمی، عاشورزاده، یعقوبی، نصرآزادانی، حجی‌زواره، خدابخشی، عمیدی و مردانی در این دوره از رقابت‌ها حضور دارد.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو