تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۷:۳۶
کد مطلب : 32772
حاشیه نویسی رهیاب از تجمع داوطلبین دفاع از عتبات مقدسه:

ثبت نام هزاران داوطلب اهوازی برای دفاع از عتبات مقدسه عراق/حضور پررنگ شیوخ و بزرگان عرب در کنار جوانان برای دفاع از حریم اهل البیت(ع)

شب گذشته مراسم ویژه داوطلبین دفاع از عتبات مقدسه عراق در منطقه لشکر آباد اهواز برگزارشد که حاشیه هایی از این مراسم را در زیر می خوانید.


 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز ،شب گذشته مراسم ویژه داوطلبین دفاع از عتبات مقدسه عراق در منطقه لشکر آباد اهواز برگزارشد که حاشیه هایی از این مراسم را در زیر می خوانید.

*مسجد عباد منطقه لشکر آباد اهواز امشب میزبان جوانانی بود که با شور و حرارتی وصف نشدنی آمده بودند تا آمادگی خود را برای دفاع از حرم اهل البیت و عتبات مقدسه در عراق اعلام نمایند.

*علی رغم اطلاع رسانی اندک این برنامه چندین هزارنفر از مناطق مختلف شهر اهواز علی الخصوص مناطق عرب زبان این شهرستان خود را به محل برگزاری برنامه رسانده بودند .

* در ابتدای ورود به خیابان ملک الشعرا که به مسجد عباد ختم می شود ، جمعیت زیادی در حال حرکت به سمت مسجد بودند با نزدیک شدن به مسجد متوجه می شدید صحن و حیاط مسجد دیگر ظرفیت آن همه جمعیت را ندارد و تعداد زیادی از حاضرین  در خیابان ایستاده اند و همانجا در دفاع از حرم اهل بیت شعار سر می دهند.

* گروهی چندصدنفره  از جوانان عرب زبان منطقه لشکر آباد پلاکارد به دست با شعار عربی (یا داعش اسمع زین ، نحن و جنودالحسین) یعنی ( ای داعش خوب بشنو ، ما سرباز حسینیم ) در حال راهپیمایی در مسیر مسجد عباد بودند.

* در ابتدای برنامه شاعران عرب زبان حاضر در مراسم  یک به یک اشعاری در حمایت از حریم اهل البیت و آمادگی برای مبارزه با تروریست های تکفیری داعش سر می دادند و جمعیت با شعار لبیک یاحسین آن ها را تایید می کردند.

*حضور پررنگ علما و روحانیون و شیوخ و بزرگان عرب در مراسم بسیار پررنگ بود سران طوایف نیز با حضور در این برنامه امادگی خود را برای لبیک به ندای مرجعیت برای دفاع از عتبات مقدسه اعلام کردند

                                       

*  آیت الله کعبی سخنرانی برنامه را بر عهده داشتد ، وی با زبان عربی از این حرکت خودجوش جوانان شهر اهواز تقدیر به عمل آورد و اقدامات تروریستی و وحشیانه گروهک داعش را محکوم کرد ، آیت الله کعبی همچنین با حمایت از حکم جهاد آیت الله العظمی سیستانی اعلام کرد: اگر امام خامنه ای مد ظله العالی اجازه دهد ما هم برای دفاع راهی عراق خواهیم شد ، در همین لحظه هم جمعیت با سر دادن شعاری به زبان عربی خطاب به رهبر انقلاب می گفتند: ( امام خامنه ای ، به ما اجازه بده).

*این برنامه علاوه بر رسانه های داخلی از طریق شبکه های ماهواره ای الاهواز ، الکوثر والعالم  نیز پوشش داده شد.

*در پایان این مراسم از حاضرین جهت اعلام امادگی برای دفاع از عتبات مقدسه ثبت نام به عمل آمد که به گفته مسئولین این برنامه تاکنون چندین هزار نفر با ثبت نام ،امادگی خود را برای جهاد علیه تروریست های تکفیری ودفاع از حریم اهل البیت اعلام کردند.

  1. شربیانی می‌گه:

    ما هم آماده ثبت نام برای مبارزه باکفیریها آماده ایم راهنمایی کنید