تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۰:۱۱:۳۱
کد مطلب : 17107

جابه‌جایی ۸۷.۵ درصد ترانزیت کالای بنادر خوزستان توسط حمل و نقل جاده‌ای

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از جابه‌جایی ۸۷.۵ درصدی کالاهای ترخیص شده در بنادر خوزستان توسط حمل و نقل جاده‌ای خبر داد.

عصر آبادان – نصرالله دهقانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در شرایط کنونی در سال ۴۰ میلیون تن کالا در بنادر خوزستان تخلیه می‌شود که بیش از ۳۵ میلیون تن از این کالاها توسط حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا می‌شوند و این آمار یعنی جابجایی ۸۷.۵ درصدی حمل و نقل جاده‌ای در خوزستان که آمار بسیار زیادی است.

وی افزود: ۵ میلیون تن کالای موجود در بنادر خوزستان توسط حمل و نقل ریلی جابه‌جا می‌شود که معادل ۱۲.۵ درصد کالای موجود است که بسیار باید در این زمینه تلاش کرد تا سهم این بخش افزایش یابد.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان در بخش جاده‌ای نیازهای زیادی دارد، گفت: در این بخش باید ایمنی جاده‌های استان ارتقا یابد و به این دلیل اعتبار ویژه‌ای به این بخش باید تزریق شود.

وی گفت: در این بخش ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که تخصیص آن می‌تواند در کاهش نقاط حادثه‌خیز خوزستان را منجر شود.

دهقانی تاکید کرد: در این بخش بهترین امکان تاثیر ایمنی جاده‌ها می‌تواند در افزایش سهم استان در ترانزیت کالا باشد که در این زمینه باید اعتبار ویژه‌ای سهم خوزستان شود.

وی با اشاره به اهمیت جاده‌های خوزستان در ترانزیت کالا و مسافر در کشور گفت: اهمیت جاده‌های خوزستان در جاده‌های کشور بسیار زیاد است و به این دلیل رسیدگی به این جاده‌ها نیز اهمیت زیادی دارد و باید برای رفع مشکلات در این حوزه فعالیت گسترده‌ای کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در پایان گفت: نگهداری جاده‌های خوزستان به دلیل سطح بسیار زیاد و وسعت جاده‌های استان نیازمند اعتبار زیادی است و در این بخش نیازمند توجه هستیم.