تاریخ انتشار خبر: ۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸:۳۴
کد مطلب : 41896

جانشین بلا شک اشتون+عکس

به نقل از نشریه “دی سایت”، بر اساس اعلام محافل اتحادیه اروپا “فدریکا موگرینی” وزیر امور خارجه فعلی ایتالیا جانشین “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد شد.

جانشین بلا شک اشتون+عکس

به گزارش  عصر آبادان، به نقل از نشریه “دی سایت”، بر اساس اعلام محافل اتحادیه اروپا “فدریکا موگرینی” وزیر امور خارجه فعلی ایتالیا جانشین “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد شد.
یک مسئول اتحادیه اروپا در بروکسل اعلام کرد که دیگر هیچ شکی به انتصاب “موگرینی” برای این سمت اروپایی وجود ندارد.

خانمی که قرار است جانشین اشتون شود+عکس

یک نماینده دیگر اتحادیه اروپا در بروکسل هم اظهار داشت که هیچ جایگزینی برای وزیر امور خارجه ایتالیا به عنوان جانشین کاترین اشتون وجود ندارد.

سران کشورهای اروپایی بعد از نشستی در ماه جولای روز شنبه مجددا گرد هم می آیند تا اختلافات بر سر اشغال مسئولیت های مهم اروپایی را برطرف کنند. در ماه گذشته هنوز هیچ توافقی در اتحادیه اروپا برای اینکه وزیر امور خارجه ایتالیا جانشین اشتون شود وجود نداشت.

منقدان به انتخاب موگرینی برای این سمت مهم اروپایی بر این عقیده اند که او که تازه در فوریه به عنوان وزیر امور خارجه ایتالیا منصوب شده است فردی بی تجربه است و در شرق اروپا هم این انتقاد به موگرینی وارد است که این سیاستمدار چپ گرا دوست روسیه است.

از جمله نامزدهای دیگر برای سمت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، “رادوسلاو سیکورسکی” وزیر امور خارجه لهستان و “بولگار کریستالینا”، کمیسر امور بشر دوستانه اتحادیه اروپا هستند.

اتحادیه اروپا همچنین به دنبال جانشینی برای “هرمان وان رامپوی”، رئیس شورای اروپایی هم می گردد. اگر وزیرامور خارجه ایتالیا به جانشینی اشتون نائل آید این شانس افزایش می یابد که رئیس جدید شورای اروپایی از اروپای شرقی انتخاب شود. “دونالد توسک”، نخست وزیر لهستان و “والدیس دمبرووسکیس” نخست وزیر سابق لتونی از جمله نامزدهای جانشینی رامپوی هستند.

انتهای پیام/ ط