تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۸:۳۶
کد مطلب : 77585
در آبادان، امن ترین شهر جهان! /

جان شیرین مردم در دستان مسافربرهای بدون صلاحیت / شرکت های مسافربری آبادان به دور از چشم ناظران چه می کنند؟

عصر آبادان: انتظار می رود جان شیرین مردم بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به دست افراد ناصالح سپرده نشود.این به افزایش ضریب امنیت جانی مردم آبادان و اثبات ادعای مطرح شده ، کمک بیشتری می کند.

 

به گزارش عصر آبادان ، شرکت های مسافربری درون استانی آبادان با جای دادن خودرو های شخصی در کنار تاکسی ها ،مسافرین را به سمت آنها هدایت می کنند و از آنان حق کمیسیون دریافت می کنند.حقی که مشمول پرداخت مالیات و عوارض نیز نمی شود.

نمایندگان این شرکت ها مسافرین را به صورت نصف به نصف میان خودرو های شخصی و تاکسی تقسیم می کنندو مسافران نیز با اعتماد به شرکت مسافربری و وجاهتی که نماینده شرکت ها به شخصی ها می دهد ، نگرانی کمتری برای مسافرت با این مسافربرها دارند.

این در حالی است که در سال جاری بیشترین آمار تصادفات برون شهری آبادان ، مربوط به خودرو های شخصی در محور آبادان – اهواز بوده که رانندگان آنها یا گواهینامه نداشته و یا با سرعت غیرمجاز و تخلفات مختلف این مسیر را طی می کردند.

علاوه بر این در آمد های جاری از این محل تبدیل به سود کلانی برای برخی شرکت های مسافربری شده تا جایی که به ادعای یکی از تاکسی داران ، این در آمد ها ماهانه به رقم های چشم گیر میلیونی تبدیل می شوند.

تاکسی داران، استاندارد نبودن ترمینال و عدم حضور ناظر شهرداری را دلیل این امر می دانند. اگرچه برخی از آنها نیز معتقدند که دستگاه های نظارت شهرداری هم از این امر اطلاع دارند و بار ها شکایت تاکسی داران به آنها رسیده اما به دلایل نامعلوم اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

۵۱۳۷۰

چندی پیش حنظل عیدانی رئیس شورای شهر ، در نشست علنی این شورا به مواردی اشاره کرد که ضعف نظارت ناظران شهرداری بر فعالیت های خدماتی را تایید می کرد.

وی در این باره گفته بود که ما هم به شدت منتقد دستگاه نظارت شهرداری هستیم و لازم است شهردار وارد عمل شود.

لازم به ذکر است برابر ضوابط بیمه ای خودرو های شخصی که اقدام به حمل مسافر می نمایند در صورتی که دچار سانحه شوند تنها مرجع رسیدگی به این موضوع پلیس راهور بوده و تحت هر شرایطی در صورتی که پلیس راهور فرد را مجاز به مسافرکشی بداند خسارت پرداخت می شود.

البته با توجه به تعدد مسافران بخصوص در محور اهواز-آبادان و کمبود تاکسی های ویژه ، استفاده از خودروهای شخصی صلاحیت دار نه تنها اشکال ندارد بلکه خوب هم هست با این شرط که رانندگان آنها با گذراندن مراحل قانونی ، احراز صلاحیت شوند و مهم تر از آن تحت پوشش شبکه بیمه ای قرار گیرند.

گفتنی است اخیراً ادعایی مبنی بر اینکه آبادان امن ترین نقطه جهان است از سوی برخی مسئولان مطرح شده و به همین سبب انتظار می رود جان شیرین مردم بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به دست افراد ناصالح سپرده نشود.این به افزایش ضریب امنیت جانی مردم آبادان و اثبات ادعای مطرح شده ، کمک بهتری می کند.بخصوص اینکه به ایام نوروز نزدیک می شویم و سفرهای آغاز سال نو از همیشه تراکم بیشتری دارد.