تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۵:۴۰
کد مطلب : 103432
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد

جایگاه ششمی دانشکده علوم پزشکی آبادان از نظر پرداختی‌ها

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در زمان حاضر این دانشکده در میان سایر دانشکده‌های سطح کشور به لحاظ پرداختی‌ها جایگاه ششم را دارد.

 عبدالله خوان‌زاده ظهر امروز در آئین ابلاغ رسمی آغاز به کار پزشکان متخصص و فوق تخصص جدید الورود به منطقه در محل سرسرای اجتماعات هتل پارسیان آبادان اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی آبادان در اواخر سال ۱۳۹۰ تاسیس و فعالیت خود را در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، هندیجان و ماهشهر و با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر آغاز کرد اما بعدها حوزه فعالیت این دانشکده به شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان تقلیل یافت.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر این دانشکده دارای پنج معاونت شامل معاونت توسعه و تامی نیروی انسانی ،بهداشت، غذا و دارو و آموزشی، پژوهشی و دانشجویی است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه پذیرش دانشجو رشته پزشکی در این دانشکده به توافق رسیده است، از پذیرش ۳۰ دانشجو رشته پزشکی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: هر یک از پزشکان متخصص و فوق تخصص حاضر در صورت تمایل می‌توانند به عضویت هیئت علمی دانشکده در آیند.

خوان‌زاده با اشاره به اینکه تلاش‌ها در جهت ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه در حال انجام است، گفت: بیمارستان طالقانی آبادان دارای ظرفیت ۱۵۰ تخت بیمار است که هم اینک به دلیل انجام تعمیرات در برخی از بخش‌ها تنها ۸۰ تخت آن فعال است.

وی در ادامه افزود: همچنین بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان با ۱۵۰ تخت و ولیعصر خرمشهر با ۱۶۰ تخت بیمار در حال ارائه خدمات به بیماران است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه برنامه‌های زیادی برای انجام داریم، تصریح کرد: در زمان حاضر کار ساخت بیمارستان نفت در دست انجام است، بهره برداری از بیمارستان تامین اجتماعی آبادان نیز در ۲۲ بهمن ماه سال آینده کلید می‌خورد ضمن آنکه بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی کار ساخت یک بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در منطقه آزاد اروند را تقبل کرده است.

خوان‌زاده اضافه کرد: به رغم شرایط سخت آب و هوایی و مرزی بودن دانشکده علوم پزشکی آبادان اما این حوزه همواره مورد توجه وزارت بهداشت قرار داشته است.

این مسئول با اشاره به تلاش‌های انجام شده در جهت راه اندازی آزمایشگاه غذا و دارو در منطقه گفت: امکانات مورد نیاز علوم پایه آزمایشگاهی خریداری شده که در وبه خود بی‌نظیر است و این مسئله از سوی وزارتخانه مورد تائید و تصویب قرار گرفته است.

خوان‌زاده در پایان افزود: با سعه صدر برای پیگیری و رفع مشکلات احتمالی شما پزشکان تلاش می‌کنیم.

منبع: فارس