تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۱:۵۶
کد مطلب : 48983
اجرای طرحی جدید و ضربتی در آموزش و پرورش باوی؛

جبران کمبود معلم در مدارس باوی با معلم پیمانکاری!/معلم پیمانکار یا پیمانکار معلم؟

به علت کمبود معلم در شهرستان باوی برخی مدارس شهرستان به پیمانکار واگذار شد.

 

۵۶۰۲

به نقل از باوی نیوز: به علت کمبود معلم در شهرستان باوی برخی مدارس شهرستان به پیمانکار واگذار شد.

در آستانه سال تحصیلی جدید اتفاقی جدید در آموزش و پرورش باوی مبنی بر واگذاری برخی مدارس دولتی به پیمانکار رخ داده است.

در این طرح که به صورت ضربتی و بدون اطلاع اولیاء و مسولین مدارس اجرا شد مردم را غافلگیر کرد. در کمال حیرت و ناباوری کلیه معلمان دبستان میثاق به دست پیمانکار سپرده شد و تمام معلمان رسمی با نیروهای غیر متخصص جابجا شدند!

اجرای این طرح در همین روزهای ابتدایی، ابهاماتی را به همراه داشته است و هنوز خیلی از خانواده‌ها نمی‌دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است و نمی‌دانند شرایط تحصیل و تدریس در این مدارس چگونه خواهد بود.

در این بین عده ای از مردم با تجمع مقابل دفتر مدیریت این دبستان خواستار توضیح در این باره شدند که مسئولین آموزشگاه طبق معمول مردم را به حفظ آرامش دعوت کردند و از نیروهای پیمانکار تمجید نمودند!

خبرهای رسیده حاکی از این است که مدیر این آموزشگاه استعفا کرده است.

خبری نیز به دست ما رسیده که در کوی ابوذر(ندافیه) نیز یک آموزشگاه به دست پیمانکار سپرده شد که با اعتراض اولیاء مواجه شد.

از سویی دیگر شنیده ها حاکی از این است که برخی مدارس شهر ملاثانی نیز مشمول این طرح بودند که با اطلاع اولیاء از طرق مختلف از شمول این طرح خارج شدند.

چند سال پیش مشابه این طرح برای نیروهای خدماتی و خدمتگذاران به کار گرفته شده بود که به شکست انجامید.

به نظر می رسد پر کردن کلاس های درس و کم کردن هزینه های آموزش و پرورش از دلایل عمده واگذاری کلاس های درس ابتدایی به پیمانکار بوده است.

چرا وقتی یک هفته به شروع سال تحصیلی باقی مانده این کار را انجام داده‌اند، پیمانکار از دوستان و آشنایان خودش برای تدریس می‌آورد در شرایطی که اولیاء به اعتبار معلمان بچه‌ها را در این مدرسه ثبت‌ نام کرده‌اند.

شیوه واگذاری این مدارس به بخش خصوص مقداری افکار عمومی را نگران کرده است که چگونه یک پیمانکار می‌تواند به راحتی یک نفر را به عنوان معلم سر کلاس درس بفرستد.

از طرفی اولیاء دانش‌آموزان به معلمان و کادر مدرسه اعتماد و اعتقاد داشته‌اند و فرزندان خود را در مدارس ثبت‌ نام کرده‌اند و حالا مدرسه به یک گروه خصوصی اجاره داده می‌شود و بعید به نظر می‌رسد کمتر اولیایی موافق این باشند تا معلمانی که بدون آموزش از بیرون آموزش و پرورش آمده‌اند، فرزندان آنها را تربیت کنند.

برخی از تحلیلگران آموزشی سوء مدیریت مدیران سابق و انتقال بیش از حد متعارف نیروهای خبره و عدم جذب نیرو، تک شیفت کردن اجباری و غیر کارشناسی شده مدارس شهرستان و ایجاد عدم نیاز کاذب به نیرو، عدم تصمیم گیری مناسب در توزیع نیرو توسط کارشناسان فعلی را عامل نیاز شدید به نیروی انسانی دانسته اند.

انتهای پیام/