تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۷:۵۶:۱۵
کد مطلب : 38318

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده لامردی +عکس

دو قلوهای بهم چسبیده لامردی صبح امروز در یک عمل ۳ ساعته در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت از یکدیگر جدا شدند.

مهدی جعفری، پدر دو قلوهای بهم چسبیده لامردی، به تسنیم گفت : رضا و محمد ۶ ماهه هستند و از لحظه تولد در ناحیه جناغ سینه تا بالای ناف بهم چسبیده بودند که البته تمامی اعضای درون بدن آنها جدا بود و عضو بهم چسبیده آنان کبد بود.

وی گفت: رضا و محمد خوشبختانه امروز  پس از یک عمل سه ساعته توسط دکتر بهادر در بیمارستان نمازی شیراز با موفقیت از هم جدا شده و اکنون در  آی. سی. یو و در سلامت کامل به سر می‌برند.

جعفری افزود: به دلیل سنگینی عمل و اینکه پوست بدن رضا و محمد کاملا بسته نشده به احتمال زیاد حدود ۲ تا ۳ هفته در بیمارستان و تحت نظر هستند و پس از آن مرخص می‌شوند.

وی با تشکر از پرسنل بیمارستان نمازی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان شهرستان لامرد خاطرنشان کرد: بسیار خوشحال و خرسندم و بهترین آرزوی هر پدری سلامت فرزندانش است.

جعفری این موفقیت را به همسرش خانم وحیده عباسی تبریک گفته و از تمام زحمات و صبوری‌های ایشان تشکر کرد.

دو قلوهای لامردی در بدو تولد

دوقلوهای لامردی دقایقی بعد از اتمام عمل جداسازی

علی بهادر، جراح این عمل نیز گفت: از آغاز تولد این نوزادان، پزشکان دانشگاه علوم پزشکی شیراز وضعیت نوزادان را به دقت مورد بررسی قرار داده و با توجه به وضعیت به هم چسبیدگی آنان، لازم بود مدتی برای اطمینان از موفقیت جداسازی زمان بگذرد.

بهادر با بیان اینکه پیش بینی برای موفقیت این عمل ۹۰ درصد بود، افزود: این عمل با موافقت والدین دوقلوها امروز صبح با موفقیت انجام شد و این تجربه پیوند از جمله دست مایه‌های این عمل جداسازی و حاصل همفکری تیم پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز بوده است.