تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۶:۲۱
کد مطلب : 47438

جدیدترین تصویر از ‫‏مقام‬ ‫‏حجر بن‬ ‫عدی

یکسال و نیم پیش که ‫تکفیری‌ها، به مزار صحابی جلیل القدر پیامبر(ص) اهانت کردند، تصور نمی‌کردند که ‫‏خاک‬ مزار و ‫مرقدش‬ هم می‌تواند اینقدر ‫‏زیبا‬ و ‫‏درخشان‬ باشد.

 
 
 نیروهای ارتش سوریه و مقاومت اسلامی شهر «عدرا البلد» را که مقام «حجر بن عدی کندی» صحابی جلیل القدر پیامبر گرامی اسلام و از یاران با وفای امام علی(ع) در برمی‌گیرد، پس از ۱۸ ماه اسارت، از چنگ تروریست‌های تکفیری آزاد کردند.

تروریست‌های تکفیری از یکسال و نیم پیش این مقام شریف را که حتی در میان اهل سنت محترم است و صاحبش را «حجر الخیر» می‌نامند، اشغال کرده و از روی کینه‌ای که دارند، قبر شریف را نبش کرده و با خرابی و مین گذاری مقام شریف می‌کوشند تا به مقام والای حجر اهانت کنند.

عمق کینه مهاجمان به این مقام شریف را که صاحبش از سرداران جنگ‌های صفین و نهروان و جمل بود، می‌توان بر در و دیوار آن مشاهده کرد؛ اما آن‌ها چیری جز خواری و رسوائی نصیبشان نشد.

«حسن شمشادی» خبرنگار واحد مرکزی خبر در سوریه که به همراه رزمندگان مقاومت در عملیات آزادسازی شهر عدرا البدر حضور داشته یک عکس ‏فوق‬ العاده زیبا از ‫‏این مقام شریف‬ منتشر کرده است.

وی در توضیح این عکس نوشته است: ‏تشعشع‬ خیره کننده ‫‏اشعه‬ ‫‏خورشید‬، بر مزار ‫‏تخریب‬ شده و ‫‏نبش‬ شده ‫‏سردار‬ ‫‏صفین‬ و ‫‏جمل‬ و ‫‏نهروان‬. یکسال و نیم پیش که ‫‏تروریست‬‌ها و ‫تکفیری‌ها، به مزار و مقامش اهانت کردند، تصور نمی‌کردند که ‫‏خاک‬ مزار و ‫مرقدش‬ هم می‌تواند اینقدر ‫‏زیبا‬ و ‫‏درخشان‬ باشد.

جدیدترین تصویر از ‫‏مقام‬ ‫‏حجر بن‬ ‫عدی

آزادسازی شهر تاریخی عدرا واقع در ۳۵ کیلومتری شمال شرق دمشق، دو روز پس از آزاد کردن شهر کارگران عدرا صورت گرفت.

یکی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه در استان دمشق در خصوص آزادسازی شهر عدرا می‌گوید: ما شهر عدرا را «سر افعی» تروریست‌ها می‌دانیم، اینک مردان غیور ارتش سوریه آن را قطع کردند و وعده ما چند روز دیگر در شهر دوماست، شهری که تروریست‌های مسلح موسوم به جیش الاسلام در آنجا مستقرند.

 
منبع: ابنا