تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۹:۳۰
کد مطلب : 33065

جدیدترین روابط پنهانی داعش

در حالیکه منابع خبری از تشکیل شاخه “داعش” در اردن خبر می دهند، یک نماینده در پارلمان این کشور از وجود روابطی میان این گروه تروریستی و جریان سلفی- وهابی اردنی پرده برداشت.

به گزارش  عصر آبادان، به نقل از اسلام نیوز،  نهرین نت نوشت: “محمد الحجوج” یکی از نمایندگان پارلمان اردن از وجود روابطی قوی میان جریان سلفی- وهابی کشورش با تروریستهای وهابی داعش و جبهه النصره پرده برداشت.
در این حال این نماینده اردنی از دولت امان خواستار مداخله برای انجام مذاکره با طرفهای زیربط به تحولات امنیتی عراق و در راس آنها جریان سلفی – وهابی اردن شد.

تشکیل شاخه اردنی “داعش”

گزارش های صادره از منابع خبری حاکی از آن است که گروه تروریستی موسوم به “دولت اسلامی در عراق و شام” (داعش)، شاخه ای در اردن تاسیس کرده است.

خبرگزاری آلمان در این خصوص گفت: این شاخه از ۲۰۰ عنصر داعش تشکیل شده است.
این گروه تروریستی از اردن به عنوان تضمینی برای کمک نظامی اش استفاده می کند بدون آنکه در حال حاضر تصمیمی برای حمله به پادشاهی این کشور داشته باشد.

اما داعش بعید ندانسته است که در آینده اردن به این گروه بپیوندد و این به گونه ای است که نقشه افشا شده از این گروه شامل آن است که اردن، فلسطین، لبنان در کنار سوریه و عراق و کویت ضمن مناطقی است که تروریستهای داعش در نظر دارند بر این کشورها مسلط شوند و به زعم و گمان باطلشان آنچه که آن را “خلافت اسلامی” می نامند، در این کشورها برپا کنند.

این منبع خبری در ادامه خاطر نشان کرد: شاخه اردنی داعش بعد از آنکه طی روزهای اخیر در خاک عراق دست به اقدامات جنایت آمیز زدند، هفته گذشته (در اردن) تشکیل شده است.

این درحالی است که دولت امان تاکنون هیچ واکنش فوری به این موضوع نشان نداده است اما “حسین المجالی” وزیر کشور اردن از محیطی که افراطی گری را تغذیه می کند، انتقاد کرد و خواستار تلاش فراوان برای مبارزه با تفکر افراطی گری شد.

انتهای پیام