تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۰:۲۵
کد مطلب : 91756

جدیدترین سلاح تک‌تیرانداز نزاجا/عکس

فرمانده نیروی زمینی ارتش از رونمایی از سلاح تک تیرانداز ۷.۶۲ میلیمتری بی‌ام‌ژ۲ در رزمایش بیت‌المقدس ۲۷ خبر داد.

تسنیم: امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه رزمایش بیت‌المقدس ۲۷ که در ۳ منطقه عملیاتی کشور برگزار می‌شود به آخرین تجهیزات و فناوری‌های این نیرو در این رزمایش اشاره کرد و گفت: سلاح تک‌تیرانداز ۷٫۶۲ میلیمتری (کالیبر ناتو) بی‌ام‌ژ۲ با قدرت درگیری ۸۰۰ متر و برای استفاده از نفرات، تجهیزات و تسلیحات دشمن برای انهدام مواضع دشمن فرضی در رزمایش بیت‌المقدس ۲۷ رونمایی و بکارگیری شده است.

وی افزود: پهپادهای یگان‌های نیروی زمینی ارتش با قدرت ارتقای بالا و عکسبرداری از مناطق و مواضع دشمن فرضی بلافاصله اطلاعات را در اختیار فرماندهان قرارگاه نیروهای خودی قرار می‌دهند تا یگان‌های خودی را برای مواضع دشمن طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: بالگردهای هوانیروز نیز با حضور در منطقه رزمایش با قدرت انبوه آتش بر دشمن فرضی تسلیحات و تجهیزات دشمن فرضی را منهدم کردند و به محاصره یگان‌های خودی در آوردند.

وی گفت: در رزمایش بیت‌المقدس ۲۷، یگان‌های مخابراتی نقش بسزایی را در ارتباط فرمانده با یگان‌های تحت امر برقرار کردند که این از محسنات فنون ارتباطی در این رزمایش بود.