تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۸:۱۰
کد مطلب : 44334

جرم فتنه‌گران ۸۸ نیاز به دادگاه ندارد

آنهایی که در فتنه ۸۸ حضور داشتند جرمشان مشهود بود و تبری از آنها احتیاج به حکم دادگاه ندارد، همچنان که حضرت امام نیز در مواجهه با جبهه ملی و نهضت آزادی بدون حکم دادگاه اعلام ارتداد کردند؛ چون جرم آنها مشهود بود.

به گزارش عصر آبادان، چهل و چهارمین جلسه شورای معاونین این مکان مقدس با حضور تولیت، معاونین و مدیران ارشد در سالن جلسات برگزار شد.
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان در تفسیر آیه «وَ لَقَدْ آتَیْنا داوُدَ مِنَّا فَضْلاً یا جِبالُ أَوِّبِی مَعَهُ وَ الطَّیْرَ وَ أَلَنَّا لَهُ الْحَدِیدَ»(سبأ/۱۰) گفت: حضرت داود پس از کشتن جالوت جایگاه ویژه ای پید و ویژگی برجسته حکمت و فصل الخطاب را خداوند متعال به او عطا می کند.

وی ادامه داد: او در این جایگاه ویژه دچار خطایی می شود که مورد امتحان الهی قرار می گیرد و بدون شنیدن کامل حرف طرف مقابل حکمی را صادر می کند، اما بلافاصله توبه می کند و خداوند نیز توبه او را می پذیرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه داستان های قرآنی مختص زمان خاصی نیست افزود: داستان های قرآن را در هر زمانی می توان تطبیق داد و از آن بهره برداری کرد و داستان حضرت داود هم این درس بزرگ را به همه ما می دهد که بدون بررسی همه جانبه یک موضوع و شنیدن کامل همه حرف های مرتبط طرفین، قضاوت نکنیم.

ایشان در پایان با تشریح انواع جرم گفت: بین جرم مشهود و غیر مشهود تفاوت است. آنهایی که در فتنه ۸۸ حضور داشتند جرمشان مشهود بود و تبری از آنها احتیاج به حکم دادگاه ندارد، همچنان که حضرت امام نیز در مواجهه با جبهه ملی و نهضت آزادی بدون حکم دادگاه اعلام ارتداد کردند؛ چون جرم آنها مشهود بود.

در این حلسه مقرر شد جهت سازماندهی مدیریت نظرات و انتقادات زائرین، سامانه نظام پییشنهادات و ایده ها توسط معاونت پژوهش طراحی و در مسجد مستقر شود.

انتهای پیام/گ