تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۶:۱۷
کد مطلب : 38628
حجت الاسلام حاجتی در دیدار با اساتید دانشگاه شهید چمران:

جریانی که آبشخورش آنسوی مرزهاست قصد تصرف دانشگاه ها را دارد/دیدار با آقای خاتمی کجایش کار علمی بود؟

امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: دانشگاه را سیاسی نکنید و فضای علمی و معنوی دانشگاه را نگه دارید، دیدار شما با آقای خاتمی کجایش علمی بود؟ بعضی از اینها نامه ای سبک و عاری از استدلال و دلیل نوشته اند دلیل آورده اند چون آن شخص هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده قابل احترام است، یک طلبه مبتدی که منطق خوانده هم می فهمد که صغری و کبری و حد وسط نامه خوب تنظیم نشده و این شأن یک مبتدی منطق خوان است چه برسد به یک استاد دانشگاه.مگر نبودند برخی روسای جمهور ما که فراری شدند؟ پس صرف عنوان ریاست جمهوری که چیزی را حل نمی کند.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز امام جمعه موقت اهواز در خطبه های نماز جمعه به چندتن از دانشگاهیانی که به دیدار با یکی از سران فتنه رفته بودند و عکس های خود را درفضای مجازی منتشر کرده بودند تذکراتی داد اما بعد از صحبت های حجت الاسلام حاجتی اصلاح طلبان فرصت را برای هجمه علیه وی مناسب دیدند و با نثار تهمت و توهین از تذکرات امام جمعه اهواز استقبال کردند.

پس از اطلاعیه و مصاحبه هایی که حجت الاسلام حاجتی صورت گرفت اساتید دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی در حمایت از مواضع  وی شب گذشته با امام جمعه موقت اهواز دیدار کردند.

حجت الاسلام حاجتی در این جلسه از حضور اساتید دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی اهواز تشکر کرد و تشکیل این جمع را یکی از برکات امر به معروف و نهی از منکری که در خطبه های نماز جمعه صورت گرفته بود برشمرد.

حاجتی با تاکید بر اینکه مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود افزود: ما حداقل ۳۵ سال با این دوستان بوده ایم و تجربه شان کرده ایم به ویژه در دهه ۷۰ و ۸۰ که بنده حضورم در دانشگاه بیشتر بود کاملاً برای ما روشن شد که جریانی که آبشخورش آنسوی مرزهاست قصد دارد به خط مقدم ما در دانشگاه ها برسند.

حاجتی گفت: من فراموش نمی کنم که همین ها در دهه نقد و استدلال و روشنفکری که البته این ها همه در حد حرف و شعار بود برای رسیدن به یک مطامع دنیایی در انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران ریختند و غریبانه یک عده جوان عضو انجمن را با کتک از دانشگاه بیرون کردند  نباید از جوسازی های این ها مرعوب شد و در مقابلشان سکوت کرد، نباید منزوی شد

حاجتی خطاب به اساتید ارزشی دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی گفت: دانشگاه یک سنگر ولایت است که باید پرچم ولایت همیشه بالای آن برافراشته بماند ما دانشگاه شهید چمران را سنگر و شما را سنگردار می دانیم اتاق فکر استکبار دنبال آن هست که سنگر دانشگاه را به سنگر خودش تبدیل کند.

وی با اشاره به دیدار برخی اساتید با خاتمی فرمودند: دانشگاه را سیاسی نکنید و فضای علمی و معنوی دانشگاه را نگه دارید، دیدار شما با آقای خاتمی کجایش علمی بود؟ بعضی از اینها نامه ای  سبک و عاری از استدلال و دلیل نوشته اند دلیل آورده اند چون آن شخص هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده قابل احترام است، یک طلبه مبتدی که منطق خوانده هم می فهمد که صغری و کبری و حد وسط نامه خوب تنظیم نشده و این شأن یک مبتدی منطق خوان است چه برسد به یک استاد دانشگاه.مگر نبودند برخی روسای جمهور ما که فراری شدند؟ پس صرف عنوان ریاست جمهوری که چیزی را حل نمی کند.

امام جمعه موقت اهواز افزود:ما عمیقاً حرف های خودمان را باور داریم، تذکر هم خیلی تذکر محترمانه و درستی بوده است آنجایی که ما گفتیم بیایید بروید کنار مزار شهدا عکس یادگاری بگیرید دیگر وقت نبود آنجا که توضیح دهم که منظور این بود که بروید و برای جوانان دانشجو الگو بسازید تا بدانند مقتدای شما کیست و در چه راستایی قدم بر می دارید. حق این شهدا را ادا کنید، کجا حق آن رزمنده هایی که شما در کنارشان عکس داشته اید با عکس گرفتن کنار خاتمی ادا می شود؟

در پایان حجت الاسلام حاجتی از اساتید دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی اهواز تشکر کردند و گفتند اگر ما صحبتی می کنیم به پشتوانه بصیرتی است که شما دارید.