تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۲:۰۵
کد مطلب : 18321

جریمه ۱۰۰ میلیون ریالی تولیدکننده قند غیراستاندارد در آبادان

مدیرکل استاندارد استان خوزستان از جریمه یک‌صد میلیون ریالی تولیدکننده قند غیر استاندارد در آبادان خبر داد.

عصر آبادان – رضا دهدشتی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوزستان اظهار کرد: تولید کالای مرغوب و با کیفیت رمز ماندگاری تولیدکنندگان در بازار است و این اداره کل همکاری لازم با واحدهای تولیدی و خدماتی در این خصوص را در اولویت‌های کاری خود قرار داده است.

وی افزود: در این راستا و در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط کیفی و استانداردها با واحدهای متخلف برخورد قانونی انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان خوزستان ادامه داد: در بازرسی‌های انجام شده توسط کارشناسان این اداره کل مقدار ۲۰ هزار و ۹۵۰ کیلوگرم قند به‌دلیل عدم رعایت استاندارد ملی مربوطه از یک واحد تولید کننده در شهرستان آبادان توقیف و موضوع از سوی دایره حقوقی این اداره کل برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

دهدشتی‌زاده تصریح‌کرد: مدیرعامل این واحد تولیدی متخلف به‌دلیل تولید و توزیع محصولات مغایر با استاندارد ملی ایران و عدم دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و نیز پنجاه میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس تعزیری محکوم شد.

دهدشتی‌زاده در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه کالای فاقد نشان استاندارد و یا با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد مراتب را با تلفن ۱۵۱۷ (سامانه رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد خوزستان) در میان بگذارند.