تاریخ انتشار خبر: ۴ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۸:۵۲
کد مطلب : 33977
محرزی ،صنگور و سیحون در بند یک گره قانونی!

جزئیاتی تازه از مشکلات برق در روستاها و برخی مناطق شهری آبادان / تقدیر از اقدام جهادی شهبازی

عصر آبادان: این پایگاه خبری در ادامه پیگیری های خود در خصوص مشکل برق روستایی آبادان ، به جزییات تازه تری دست یافته است.

شهبازی-بی-برق

به گزارش عصر آبادان: پس از درج خبری مبنی بر وجود مشکل برق در یک روستای ۸۰ خانواری در حوالی آبادان در این وب سایت خبری ، خوشبختانه خبر رسید که دکتر شهبازی ، فرماندار ویژه آبادان از زمان دریافت خبر ، پیگیر مشکل روستای مذکور شد تا به هر نحوی ، نگرانی آنان را برطرف کند.

به همین دلیل در این مجال از اقدام جهادی فرماندار محترم تشکر کرده و توضیحاتی در خصوص این مشکل که بعد از درج خبر یادشده ، مشخص شد جنبه عمومی تری دارد را در ادامه می آوریم.

بنا به اطلاعات دریافتی خبرنگار عصر آبادان ، روستاهای محرزی،صنگور و سیحون ومنطقه شهری ذوالفقاری ایستگاه ششم بین ۴۰ متری و خسرو آباد (پشت کلانتری) بصورت گسترده با این مشکل مواجه اند.

در روستاهای مذکور ، طی سالیان اخیر ، مسکن های روستایی تحت عنوان طرح هادی ساخته شد و به متقاضیان واجد شرایط تحویل داده شد. به همین دلیل این مکان های مسکونی فعلاً فاقد سند هستند و تا پرداخت کامل اقساط مربوطه ، سند آنها تحویل صاحبان مسکن نخواهد شد.

ضمن اینکه در مناطق شهری نیز وضعیت به همین ترتیب است و در مناطق حاشیه ای که بیشتر مردم غیرمتمکن و کم در آمد اقدام به ساخت مسکن می کنند ، لاجرم مجوزی مانند پروانه ساختمان ندارند که بعد از آن بتوانند سیر تحویل سند را از مجاری قانونی طی کنند.

از طرفی همانطور که در خبر قبل آمده بود ، بر اساس ابلاغیه استانداری خوزستان  ، واگذاری هرگونه انشعاب آب،برق و گاز به اماکن فاقد سند ، غیر قانونی اعلام شد و سازمان های خدمات رسان حق اعطای انشعاب به چنین متقاضیانی را ندارد.

به همین دلیل این افراد پس از اینکه با مراجعه به سازمان های خدمات رسان با جواب منفی آنها مواجه می شوند با چند حالت روبرو می شوند. یا اینکه باید سیر مراحل دریافت سند را طی کنند ویا اینکه اقدام به استفاده از انشعاب غیر مجاز بزنند.

بسیاری از متقاضیان به دلایلی که ذکر شد مانند ناتوانی در پرداخت هزینه های سند ، کمتر آن را پیگیری می کنند اما متاسفانه بیشتر آنان به استفاده از انشعاب های غیر فرعی و غیر مجاز روی می آورند که می تواند آثار سوء فراوانی در پی داشته باشد.

انتظار می رود فرماندار محترم جناب دکتر شهبازی با ورود به این موضوع و تشکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ ، راهکاری بیندیشد تا شاهد چنین مشکلاتی در سطح روستاها و برخی مناطق شهری نباشیم.

 

 

  1. ناشناس می‌گه:

    اوه چقدر کامنت مشخصه چقدر محبوبه