تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۳:۵۳
کد مطلب : 90488
بخش اول/رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:

جزئیات اقدامات انجام شده در طرح تحول نظام سلامت در خوزستان

اسماعیل ایدنی اظهار داشت:طرح تحول نظام سلامت یکسالگی خود را پشت سر گذاشته است و خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است.

اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص آخرین اقدامات انجام گرفته در طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت:طرح تحول نظام سلامت یکسالگی خود را پشت سر گذاشته است و  خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است.
وی ادامه داد:فاز اول در حوزه درمان تعریف شده بود در این فاز بسته های مختلفی در طرح تحول سلامت اجرایی شدند سهم بیمار در پرداخت در گام اول ۱۰ درصد و در حال حاضر به ۶ و ۳ درصد برای ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها در نظر گرفته شده است.
اسماعیل ایدنی تصریح کرد:زایمان طبیعی را رایگان اعلام کردیم در شاخص ها ملی انتظار می رفت تا در پایان سال ۵درصد کاهش در سزارین داشته باشیم خوشبختانه استان خوزستان بالاتر از این شاخص بود و میانگین کاهش سزارین ۹ درصد بود.
وی افزود:طرح ارتقا هتلینگ بیمارستان های دانشگاهی را داشتیم که این طرح گام به گام در حال انجام است یکی از دستاوردهای خوبی که در استان انجام شد طرح بهبود هتلینگ بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:برنامه ماندگاری پزشکان مختصص در استان خوزستان را داشتیم که بیش از ۷۰ متخصص را جذب استان خصوصا مناطق محروم کردیم و مشوق هایی را برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در نظر گرفتیم.
وی ادامه داد:اجرای طرح مقیمی در رشته های خاص را اجرا کردیم در برخی رشته ها نیاز بود که پزشک متخصص حضور ۲۴ ساعته در بیمارستان داشته باشد در صورتیکه بیماری نیاز فوری داشته باشد آن نیاز فوری مرتفع شود.
ایدنی گفت:از برنامه هایی که ابلاغ شده بود حمایت از بیماران صعب العلاج و بیماران سرطانی بود که خوزستان در اجرای آن پیشگام بود.