تاریخ انتشار خبر: ۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۱:۲۲
کد مطلب : 22022

جزئیات دیدار خانواده‌ مرزبانان با پاکستانی‌ها

این عضو خانواده مرزبان ربوده شده گفت: اطلاعات اعلام شده از سوی کنسولگری پاکستان دقیقا همان اخبار منتشر شده از سوی رسانه های خبری همچون بی بی سی بود.

عصر آبادان – سید احمد مهدی زاده، از بستگان “محمد نظامی” یکی از ۵ مرزبان ربوده شده ایرانی در مرز پاکستان در رابطه با جزئیات دیدار خانواده های دو تن از مرزبانان با سرکنسولگری پاکستان در مشهد، گفت: در مراجعه ای که روز گذشته به کنسولگری پاکستان داشتیم به ما اعلام شد که دولت پاکستان وجب به وجب خاک این کشور را جستجو کرده است و نشانی از هیچ یک از مرزبانان ایرانی در این کشور نیافته اند.

وی با زیرسوال بردن ادعای دیپلمات پاکستانی افزود: به طور قطع اگر این مرزبانان در خاک ایران قرار داشتند با توجه به پیگیری ها و جستجوهای صورت گرفته توسط مسئولان و نیروهای نظامی و امنیتی، تاکنون به نتیجه ای می رسیدیم و اثری از آنها پیدا می شد.

این عضو خانواده مرزبان ربوده شده گفت: اطلاعات اعلام شده از سوی کنسولگری پاکستان دقیقا همان اخبار منتشر شده از سوی رسانه های خبری همچون بی بی سی بود.

وی با انتقاد از بی تفاوتی دولت پاکستان نسبت به نگرانی خانواده های مرزبانان ربوده شده، گفت: تاکنون هیچ خبر و موضع رسمی از سوی سفارتخانه یا کنسولگری پاکستان به ما اعلام نشده است و آنها صرفا این قضیه را که وجب به وجب خاک پاکستان را گشته اند و هیچ اثری از مرزبانان ایرانی پیدا نکرده اند، اعلام می کنند.

وی همچنین با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از سوی مقامات ایرانی گفت: سه روز قبل از عید در دیداری که با مسئولان مرزبانی مرکزی سیستان و بلوچستان داشتیم آنها اعلام کردند که انشاءالله عزیزان ما تا چند روز دیگر در کنار خانواده های خود خواهند بود، اما متاسفانه هنوز خبری از عزیزان ما نیست.

این عضو خانواده محمد نظامی همچنین درباره جزئیات دیدار دو روز گذشته خانواده این مرزبان ربوده شده با سرکنسول پاکستان در مشهد گفت: مقامات این کنسولگری صرفا به نمایش تعدادی عکس و پوستر که در برخی سایتها و رسانه ها منتشر شده اکتفا کردند و هیچ اطلاعاتی که خانواده های مرزبانان را از نگرانی خارج کند، ندادند.