تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۱:۰۲
کد مطلب : 24050

جزئیات ذخیره‌سازی بنزین ۴۰۰ تومانی

همزمان با آغاز شمارش معکوس برای افزایش قیمت بنزین به بیش از ۱۰۰۰ تومان، رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور از افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه‌ها خبر داد و اعلام کرد: اطمینان مردم از حفظ شدن ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت‌ها یکی از دلایل افزایش فروش بنزین ۷۰۰ تومانی است.

عصر ابادان  – شمارش معکوس برای افزایش قیمت بنزین در قالب اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، مطابق با اظهار نظر مسئولان مختلف تدبیر و امید بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت تا اطلاع ثانوی نمی سوزد.

شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور از جمله چهره‌های شاخص دولتی بوده‌اند که در طول چند هفته اخیر نسبت به حفظ سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های سوخت به مردم اطمینان داده و تاکید می‌کنند: دولت یک برنامه زمان بندی برای مصرف ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت‌ها تعریف خواهد کرد.

از سوی دیگر با توجه به قطعی شدن بهای قیمت بنزین به بیش از یکهزار تومان در ادامه بهار سال جاری، در طول هفته‌های گذشته متوسط فروش بنزین آزاد با قیمت ۷۰۰ تومانی با استفاده از کارت جایگاه داران سوخت به شدت افزایش یافته است.

ناصر رئیسی‌فرد در گفتگو با مهر درباره دلایل افزایش فروض بنزین با قیمت آزاد در سطح جایگاه‌های سوخت به ویژه کلانشهرهای کشور، گفت: به طور معمول از نیمه دوم هر ماه و با کاهش تدریجی ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارتها میزان فروش بنزین آزاد با قیمت ۷۰۰ تومان در جایگاه ها افزایش می یابد.

رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با یادآوری اینکه در نیمه دوم هر ماه به طور متوسط میزان فروش بنزین آزاد حتی به ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد، تصریح کرد: حتی در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته میزان فروش بنزین آزاد با افزایش قابل توجه‌ای در جایگاه‌ها همراه شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر میزان فروش بنزین آزاد حتی در مقایسه با ماه های گذشته با افزایش بیشتری همراه شده است، بیان کرد: در حال حاضر حدود نیمی از فروش بنزین در جایگاه‌های شهرهای بزرگ با قیمت ۷۰۰ تومانی انجام می شود.

رئیسی فرد، یکی از دلایل رشد فروش بنزین آزاد را اطمینان مردم از حفظ شدن ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی کارت‌ها عنوان کرد و افزود: با توجه به شایعه افزایش قیمت بنزین به بیش از ۱۰۰۰ تومانی با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها مردم تمایل دارند که بنزین ۴۰۰ تومانی کارت ها را ذخیره کنند.

رئیس کانون کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور از اختلاف قیمت بنزین ۴۰۰ تومانی با بنزین ۱۰۰۰ تومانی به عنوان یکی از دیگر از دلایل افزایش فروش بنزین آزاد در فروردین ماه یاد کرد و خاطرنشان ساخت: افزایش فروش بنزین آزاد در جایگاه‌های کلانشهرهای کشور محسوس است.