تاریخ انتشار خبر: ۵ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۶:۲۹
کد مطلب : 79068

جزئیات سؤاستفاده جنسی سربازان‌ آمریکا

دولت کلمبیا گزارش داد که سربازان آمریکایی کودکان این کشور را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده‌اند.

 دولت کلمبیا گزارش داد که سربازان آمریکایی کودکان این کشور را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده‌اند.

دولت کلمبیا در گزارش خود تصریح کرد که سربازان آمریکایی طی سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ حداقل ۵۴ کودک را مورد آزار جنسی قرار داده اند.

رنان وگا استاد دانشگاه بوگوتا و یکی از نویسندگان این گزارش، گفت: اطلاعات بسیار بسیط و فراوانی پیرامون خشونت جنسی توسط سربازان امریکایی وجود دارد، اما تمام این موارد به خاطر قرارداد دوجانبه ایی که میان کلمبیا و آ مریکا بسته شده است و طی آن مقامات امریکایی تحت مصونیت قضایی در این کشور قرار گرفته اند، قابلیت پیگرد قانونی ندارد.

وگا با اشاره به جزئیات تکان‌دهنده رفتار غیر انسانی سربازان آمریکایی افزود: سربازان آمریکایی ۵۰ دختر را مورد آزار قرار داده و با وقاحت از این صحنه ها فیلم برداری کرده و فیلم این جنایا ت را هم به فروش رسانده اند. آنان حتی خانواده های قربانیان را تهدید به مرگ کرده و این قربانیان وادار به فرار از شهر مرکزی، ملگار، کلمبیا شدند.

در گزارش دولت کلمبیا همچنین مورد دیگری را فاش کرده که در سال ۲۰۰۷ گروهبان مایکل جی براون و پیمانکار دفاعی سزار رویزف، یک دختر دوازده ساله را دزیده و به پایگاه نظامی شان برده و هتک حرمت کرده اند. اما مقامات دادستانی قادر به پیگیری این جنایت و تحت پیگرد قرار دادن آن ها نبوده اند و این باز هم به دلیل همان پیمان نامه ایی بود، که میان دو کشور بسته شده است. این دو نفر از کشور کلمبیا خارج شدند و در ایالات متحده هم هیچ گاه علیه آنها اعلام جرم نشد. در این مورد نیز، باز هم خانواده قربانیان مجبور به ترک محل زندگی خود شدند زیرا توسط مجرمان، تهدید شدند.

گفتنی است این گزارش ۸۰۰ صفحه ایی توسط دولت و گروه فارک تهیه شده است تا دلایل این فاجعه مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: تسنیم