تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۸:۴۷
کد مطلب : 33135

جزئیات طرح ایجاد صندوق مسکن کارگران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام برنامه ریزی برای ایجاد صندوق مسکن کارگران و رایزنی در اینباره با وزارت مسکن و بانک ها گفت: مشکل بیمه بیش از ۲۳ هزار کارگر نی بر خوزستان و ۴ استان همجوار آن، حل شد.

به گزارش  عصر آبادان  به نقل از مهر، علی ربیعی با تاکید بر اینکه مشکل بیمه‌ ای کارگران نی‌ بر پس از ۱۰ سال رفع شد گفت: بیش از ۲۳ هزار نفر از این کارگران با وجود شرایط سختی که برای کار داشتند و از ابزار دستی در مزارع استفاده می‌کردند، با مشکل بیش از ۱۰ سال گرفتن حقوق و مزایای خود برای بازنشستگی روبرو بودند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کارگران ۵ استان کشور با این مشکل روبرو بودند که به وضعیت آنها رسیدگی شد. وی در مورد مشکلات کارگران فولاد نیز گفت: مشکلات این کارگران را در کمیسیون اجتماعی دنبال می‌کنم.

ربیعی با اشاره به اینکه در برخی موارد حقوق این کارگران ۴ تا ۵ ماه معوق شده بود که توانستیم این مدت را اکنون به ۱۵ روز کاهش دهیم. وی در ادامه پیرامون صندوق مسکن کارگران گفت: این اتفاق قرار است بنای بنیان صحیحی را به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ صندوق هر سال به صورت تضاربی بالا می‌رود و انتظار داریم که تا ۳ سال آینده افزایش یابد. وزیر کار افزود: قرار است با وزارت مسکن و شهرسازی نیز در این زمینه تفاهم‌نامه ای را امضا کنیم و از بانک ها برای این مسئله کمک بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت کارفرمایان در این پروژه را مهم ارزیابی کرد و گفت: در گذشته کارفرمایانی مانند مرحوم عالی نسب با زندگی کارگران همواره همراه بودند و امیدواریم که دوباره بتوانیم حمایت صاحبان صنایع را جلب کنیم.

 

انتهای پیام/