تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۹:۳۷
کد مطلب : 71613
نماینده مردم دزفول :

جزئیات نشست مشترک نمایندگان خوزستان با خانم ابتکار/رئیس جمهور هر چه زودتر موضع گیری کند

عباس پاپی زاده اظهار داشت:تاکید نمایندگان این بود که رئیس جمهور هر چه زودتر باید در این خصوص موضع گیری کند و یک جلسه هیات دولت فقط به موضوع ریزگردها در خوزستان اختصاص پیدا کند و کمیته بحران ریزگردها در دولت تشکیل شود و مثل دریاچه ارومیه رئیس جمهور به موضوع ورود کنند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار رهیاب در خصوص جزئیات نشست امروز مجمع نمایندگان استان با خانم ابتکارئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت:جلسه  امروز بعد از ظهر با حضور نمایندگان استان خوزستان و رئیس سازمان محیط زیست کشور و معاونینش برگزار شد.

وی ادامه داد:در این جلسه عنوان کردیم که سازمان محیط زیست وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام نداده است که امروز درگیر یک سری مشکلات زیست محیطی شده ایم که خشک شدن تالاب ها یک نمونه آن است.

عباس پاپی زاده گفت:بحث انتقال آب را به عنوان یکی از موضوعات کلیدی در این جلسه مطرح کردیم که چرا سازمان محیط زیست در خصوص حفر تونل های غیرمجاز سکوت کرده است.

وی ادامه داد:هر طرح عمرانی در کشور نیاز به یک ضمیمه زیست محیطی  دارد و حتما سازمان محیط زیست باید تایید کند یا سازمان حفر تونل ها را اجازه داده است یا سکوت کرده است که باید در هردوحالت پاسخگو باشد.

نماینده دزفول تاکید کرد:سدسازی ها و انتقال آب از سرچشمه ها منجر به خشک شدن تالاب های استان خوزستان شده است به یک جمع بندی رسیدیم که حتما سازمان محیط زیست باید یک گزارشی در این باره آماده کند.

وی ادامه داد:برای کانون خارجی ریزگردها هم تاکید شد تا سازمان محیط زیست هرچه سریعتر جلسه ای با وزارت نیرو ، وزارت امورخارجه ،وزارت جهاد کشاورزی و سازمان هواشناسی ترتیب دهد.

پاپی زاده گفت:تاکید نمایندگان این بود که رئیس جمهور هر چه زودتر باید در این خصوص موضع گیری کند و یک جلسه هیات دولت فقط به موضوع ریزگردها در خوزستان اختصاص پیدا کند و کمیته بحران ریزگردها در دولت تشکیل شود و مثل دریاچه ارومیه رئیس جمهور به موضوع ورود کنند.

وی اضافه کرد:قرار شد تا از محل بودجه ستادبحران کشور مبلغی را برای مباحث درمانی مردم و اقداماتی که مضرات ریزگردها را کم می کند در نظرگرفته شود.