تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۱:۰۰
کد مطلب : 40852

جزئیات پهپاد ساقط شده اسرائیل+عکس

روزنامه “هاآرتص” در گزارش خود در مورد هدف قرار گرفتن یک فروند هوایپمای بدون سرنشین رژیم‌صهیونیستی در ایران، نوشته است که این پهپاد احتمالا از نوع “هرون” بوده است.

 به گزارش عصر آبادان، روزنامه هاآرتص در گزارش خود در این زمینه با اشاره به بیانیه سپاه درباره سرنگون کردن یک پهپاد رژیم صهیونیستی در نزدیکی آسمان پایگاه هسته‌ای نطنز آورده است: سپاه ایران از سرنگونی این پهپاد خبر داده است. در شرایطی که اگر این خبر تایید شود، این پهپاد احتمالا به صنایع هوافضای اسرائیل تعلق دارد و نام آن نیز هرون است.
بر اساس این گزارش،‌این احتمال نیز وجود دارد که این پهپاد از نوع قوی‌تری به نام “هرون تی پی” باشد، پهپادی که برای انجام ماموریت‌های این چنینی که در مسافت بسیار طولانی انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: فرمانده ارتش اسرائیل از این احتمال که این پهپادها به عنوان وسیله‌ای برای نظارت بر ایران و دیگر کشورها مورد استفاده قرار گیرد، سخن به میان آورده‌اند.
این روزنامه در بخش پایانی گزارش خود با بیان اینکه نام دیگر این پهپاد ایتان است، آورده است: ایران بارها اسرائیل و متحدان غربی‌اش را به حمله به تاسیسات هسته‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای خود متهم کرده است، اما اسرائیل این اتهامات را همواره رد می‌کند، و البته درباره بیانیه امروز سپاه ایران نیز ارتش اسرائیل اعلام کرده است که درباره گزارش‌های خارجی اظهارنظری نمی‌کند.

جزئیات پهپاد ساقط شده اسرائیل+عکس
منبع: باشگاه خبرنگاران