تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۶:۵۰
کد مطلب : 58354

جزییات فیلمبرداری سر بریدن‌های داعش +تصاویر

در تهیه فیلم‌های داعش از دوربین‌های فیلمبرداری ۲۰۰ هزار دلاری که کیفیت بسیار بالایی دارند استفاده شده است. این فیلم با استفاده از آخرین تکنولوژی HD تصویربرداری شده تا مخاطب را هر چه بیشتر مرعوب خود سازد.

دو مرکز مطالعاتی ضد تروریستی در آمریکا و انگلیس به تحلیل ویدئوی سر بریدن ۱۵ خلبان سوری که ماه گذشته توسط داعش منتشر شد، پرداختند.

مرکز “پژوهش و تحلیل تروریسم” در آمریکا و پژوهشگاه “کویلیام” انگلیس در پروژه‌ای مشترک به تحلیل نوار ویدئویی این کشتار دسته جمعی را مشاهده و صحنه‌های سر بریدن آنان مقابل دوربین را بررسی کردند.

بررسی‌ها نشان داد که هدف اصلی منتشر کنندگان این فیلم تنها ایجاد رعب و وحشت در میان مردم تمام کشورهای دنیا بوده است.

در تهیه این فیلم و نظیر آن، از دوربین‌های فیلمبرداری ۲۰۰ هزار دلاری که کیفیت بسیار بالایی دارند استفاده شده است. این فیلم با استفاده از آخرین تکنولوژی HD تصویربرداری شده تا مخاطب را هر چه بیشتر مرعوب خود سازد.

از جمله ویژگی های این فیلم باز بودن صورت تمام تروریست ها و امکان شناسایی آنها است. تنها یک نفر انگلیسی تبار که تروریست‌ها از او به عنوان «جان مجاهد» یاد می‌کنند؛ با نقاب در برابر دوربین حاضر می‌شود.

بازیگران تروریست‌ در این فیلم از ملیت‌های مختلف همچون استرالیا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، انگلیس، بلژیک و آلمان هستند.

در میان تروریست‌هایی که در این فیلم هالیوودی ایفای نقش می‌کنند؛ تنها هویت یک تن از آنان به نام ماکسیم هوچارد (Maxime Hauchard) که تبعه یهودی فرانسه است، مشخص شده و سایر کشورها تمایلی به شناسایی دیگر بازیگران نشان نداده‌اند.

منبع: ابنا