تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۴:۳۵
کد مطلب : 73302

جمعی از نمایندگان مجلس خواستار استعفا یا برکناری رئیس سازمان محیط زیست شدند

دهن کجی این خانم به مردم خوزستان بدتر از گردوخاک شده است تا آنجه که نمایندگان مجلس خواستار استعفای رئیس سازمان محیط زیست شده اند استعفا نه تنها خواسته نمایندگان استان خوزستان است که نمایندگان استان های دیگر نیز بر این موضوع تاکید دارند

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ما اینجا در حال خاک خوردن هستیم و خانم رئیس دارد فیسبوکش را به روز می کند او قرار بود سری به این مردم غرق درخاک بزند اما خاک آلود بودن هوا را بهانه کرد و نیامد ولی ما که نفهمیدیم اگر امکان امدن نیست چطور وزیر بهداشت به اهواز آمد ولی خانم رئیس نیامد.

ابتکار که گویا حال خوزستان آمدن را ندارد حوصله معذرت خواهی هم ندارد تا آنجا که خاک خوردن ما خوزستانی ها یک طرف و بی تفاوتی این خانم به مردم طرف دیگر این روزها شده است تا آنجا که جمعی از نمایندگان مجلس هم خواستار استعفای رئیس سازمان محیط زیست شده اند استعفا نه تنها خواسته نمایندگان استان خوزستان است که برخی از نمایندگان دیگر استان ها نیز بر این موضوع تاکید دارند گوشه ای از اظهارات نمایندگان استان و کشور را در مورد استعفای خانم ابتکار در زیر مرور می کنیم.

 

سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز اظهار داشت: من به خانم ابتکار پیشنهاد می‌کنم که اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد و این بهتر از آن است که نتواند به وظایف خود در سازمان محیط زیست عمل کند.

وی ادامه داد:خانم ابتکار می‌توانست به خاطر مردم استان خوزستان و به خاطر تمام کسانی که در اینجا تنفس برای آنها مشکل است به صورت زمینی و حتی با قطار به خوزستان بیاید اما گویا رنج سفر برای خانم ابتکار خیلی مشکل است.

حسینی با انتقاد از به تأخیر افتادن یک هفته‌ای سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان خوزستان گفت: این موضوع نشان می‌دهد که خانم ابتکار مشغول گربه‌سانان است و  مردم در اولویت دوم قرار دارند.

 

ناصر سودانی نماینده مردم اهواز سازمان محیط زیست مسئول اصلی رسیدگی به این وضعیت است و باید برای رفع این مشکل بیش از همه تلاش کند. مسئولان نباید با انداختن تقصیر برگردن دیگران از رسیدگی به این مسئله شانه خالی کنند.

این نماینده مجلس به هزینه‌های سنگینی که از آلودگی هوا به کشور و استان خوزستان تحمیل می‌شود، اشاره و تصریح کرد: مسئولان وزارت خارجه نیز برای رفع آلوگی هوای خوزستان نباید وظیفه خود را فراموش کنند، آنها باید از مسئولان کشورهای همسایه با این استان مشکلات را پیگیری کنند تا بتوان ورود ریزگردها را از کشورهای همسایه به خوزستان مهار کرد.

 

سید شکر خدا موسوی  نماینده مردم اهواز گفت:خود خانم ابتکار ۸ سال مسئول سازمان حفاظت محیط زیست بود و در آن زمان نیز برای آلودگی هوای خوزستان اقدامی انجام نشد.

وی ادامه داد:اگر خانم ابتکار نمی‌توانند شرایط کنونی را مدیریت کنند بهتر است به جای مصاحبه، از سمت خود استعفا دهند، چرا که هم‌اکنون دو روز است مدارس در استان خوزستان تعطیل شده است و مردم در شرایط بسیار بدی تنفس می‌کنند.

 

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان بی‌تدبیری سازمان محیط زیست در مواجهه با شرایط پیش آمده نشان از ضعف عملکرد و تصمیماتی است که نتیجه آن را امروز شاهد هستیم.

 

صیدعیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک گفت: معلوم نیست در آینده قرار است چه بلایی سر مردم خوزستان بیاید، اگر مسئله ریزگردها مهار نشود نارضایتی بزرگی بین مردم خوزستان پیش می‌آید

وی ادامه داد:به خانم ابتکار گفتیم حداقل به نشانه اعتراض به دلیل عدم اقدام دولت برای مهار ریزگردها، استعفا بدهد ولی او حرفی نداشت که به این سخنان ما بگوید.

 

سیدراضی نوری نماینده مردم شوش  با تأکید بر اینکه انتظار داشتیم خانم ابتکار به خوزستان سفر کند، افزود: متأسفانه وی نیامد و این موجب نارضایتی مردم شد؛ مردمی که با وجود این شرایط حضورشان در راهپیمایی بیشتر از سال‌های قبل بود و نشان دادند که در هر شرایطی در کنار انقلاب و رهبری می‌ایستند.

 

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول با تاکید بر اینکه ما نمایندگان استان خوزستان قصد داریم با هر شکل ممکن، از لحاظ قانونی با افراد کم کار در این حوزه برخورد قاطع کنیم، گفت:سازمان محیط زیست با سکوت خود در قبال این موضوع ظلم بزرگی به این ملت کرد، مردمی که در روز ۲۲ بهمن باشکوه به صحنه آمدند و مسئولین را شرمنده کردند.

 

محمد سلیمانی نماینده مردم تهران اظهار داشت:مدیریت محیط زیست بسیار ضعیف و ناکارآمد است، انتظار می‌رود رئیس‌جمهور تجدیدنظر فوری کند و فرد شایسته و کارآمدی را انتخاب کند تا کمی به داد مردم مخصوصاً مردم خوزستان برسد.

 

 زهره طبیبزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ریزگردها در استان خوزستان و عدم سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این استان اظهار داشت: عدم حضور خانم ابتکار در استان خوزستان که مستقیما به وظیفه وی باز میگردد نشان دهنده ضعف یک مسئول است.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه خانم ابتکار اگر توانایی این مسئولیت را ندارد باید استعفا دهد و فردی که توانایی دارد روی کار بیاید، یادآور شد: مسئولیت اصلی این شرایط بر عهده خانم ابتکار است.  وی تصریح کرد: ما پیشنهاد تعویض وی را به آقای رئیس جمهور دادریم. فردی که توانایی در مسئولیت خود ندارد باید تعویض شود.

رهیاب ،