تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۹:۰۰
کد مطلب : 22473

جمله های خاص آقای خاص!

خوزه مورینیو به آقای خاص در فوتبال مشهور است، سرمربی است که حرکات و ژست‌ها و البته گفتارها و جمله های خاص خود را دارد.

به گزارش عصر آبادان خوزه مورینیو از آن دسته فوتبالی‌هایی است که بررسی زندگی عادی وی و نگاهی به جملات معمولی‌اش، خود نوعی سوژه خاص است. تکه کلام و کنایه‌هایی که این سرمربی به دیگران می اندازد به نوبه خود جالب است.

مورینیو در جبهه گیری با دیگران جملاتی را استفاده می‌کند که همچون حرکاتش خاص است و ما در این گزارش قصد داریم به برخی از جمله های خاص وی اشاره کنیم.

*حالم از رفیق‌بازی به هم می‌خورد

مورینیو در خصوص ارتباط با بازیکنان تیم‌هایی که در آن فعالیت می‌کند گفته است: هیچ رابطه ویژه‌ای با هیچ کدام از بازیکنانم نداشته‌ام، حالم از این رفیق بازی‌ها به هم می خورد، این تیم است که برایم قهرمانی می آورد نه بازیکنان!

خوزه با این جمله یادآور شده است که، نیازمند هیچ بازیکنی حتی اگر ستاره باشد، نیست.

*همه چیز کار من بود

مورینیو به خودش و توانایی‌هایش اعتقاد زیادی دارد او معتقد است شمار زیادی از ستاره‌های تیمش را وی ستاره کرده است. بطور مثال در یکی از مصاحبه هایش گفته است: “۲ سال پیش کسی جان تری و فرانک لمپارد و دیدیه را نمی شناخت. آنها ۲ سال پیش ستاره نبودند، ولی الان همه آنها را می شناسند و برایشان سر و دست می شکنند، این ها همه کار من بود!

*رانیری موقع حرف زدن تته پته می‌کند

مورینیو گاهی از کوره در می‌رود. مثلا وی در پاسخ به انتقادات رانیری از شیوه مربیگری مورینیو گفت: من برای کارم برنامه دارم و قبل از پیوستنم به تیم ایتالیایی روزی ۵ ساعت ایتالیایی تمرین می‌کردم تا بتوانم با بازیکنان و مردم ارتباط بهتری برقرار کنم درحالی که رانیری با ۵ سال کار در انگلیس هنوز هم موقع ادای کلماتی چون صبح بخیر و عصر بخیر، تته پته می‌کند!
*فشار یعنی آنفولانزا مرغی گرفتن!

مورینیو عادت دارد همیشه خودش را در وضعیت خوب جلوه دهد. او با برد پس از ۲ باخت در یکی از تیم‌هایش خطاب به خبرنگاری که وی را به تازگی از بار استرس جدا شده می‌دانست، گفت: من هیچ فشاری ندارم. فشار و استرس برای چند میلیون پدری است که با هزار بدبختی می دوند شکم فرزندانشان را سیر کنند یا فشار و استرس برای من گرفتن آنفولانزای مرغی است.

*مگر تو به رئیس جمهور کشورت زنگ می‌زنی؟

مورینیو گاهی پرخاشگر می‌شود. وقتی خبرنگار غنایی از وی پرسید به رومن آبراموویچ زنگ می‌زند یا نه؟ وی با پرخاش پرسید: مگر تو به رئیس جمهور غنا زنگ می‌زنی که من به رومن زنگ بزنم؟!

*هر چه فکر می‌کنم، نمی شناسم…

مورینیو می‌داند چه جمله‌هایی را برای پاسخ به انتقادها و توهین‌های دیگران به کار برد. وقتی مورینیو از کوره در رفتن موناکو را دید، گفت:‌ هرچه فکر می‌کنم، می بینم این موناکو را نمی‌شناسم! اسم موناکو من را یاد بایرن موناکو در جنوب فرانسه و موناکوهای تبتی می‌اندازد، چیز دیگری یادم نمی آید.

*ونگر مدام درباره چلسی فضولی می‌کند

خوزه درباره آرسن ونگر در یکی از اظهار نظرات جنجالی‌اش گفته است: بعضی از آدم‌ها در خانه شان یک تلسکوپ بزرگ دارند که با آن خانه مردم را دید می‌زنند و فضولی می کنند، ونگر هم به همین نحو درباره چلسی فضولی می‌کند و مدام حرف می زند.
این سخنان خوزه، انتقادات زیادی را در پی داشت.

*دوران کودکی سخت، بعضی‌ها را عقده‌ای می‌کند

خوزه با کریستین رونالدو درگیری‌های لفظی کمی نداشته است. وی در مصاحبه‌ای در پاسخ به کری خواندن‌های متعادل رونالدو مصاحبه کرد و گفت: بازی من و تیمی که رونالدو در آن حضور دارد، رقابت من و او نیست. رونالدو حق دارد این گونه صحبت کند، محرومیت، دوران کودکی سخت و دوری از تحصیلات آدم‌ها را این گونه بار می‌آورد!

*رانیری برای تغییر عقاید هم پیر است

وی در مصاحبه‌ای خطاب به کلودیو رانیری گفته بود: رانیری در تمام عمرش فقط موفق به بردن یک سوپرجام شده است و در هیچ جام معتبر و بزرگی به مقام قهرمانی دست پیدا نکرده است و شاید لازم باشد وی نظرش را در خصوص برخی مسائل عوض کند که البته برای این کار هم خیلی پیر شده است.
انتهای پیام/