تاریخ انتشار خبر: ۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۵:۲۶
کد مطلب : 82324
گالیاناروی،نویسنده ضد صهیونیسم اروپا در هفتکل:

جنبه معنوی مقاومت جمهوری اسلامی ایران پررنگ تر است

همایش بین المللی ” غرب قابل اعتماد نیست ” با حضور مانوئل گالیاناروس نویسنده ضد صهیونیسم اروپایی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هفتکل و از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش  عصر آبادان  به نقل از موج چهارم، همایش بین المللی ” غرب قابل اعتماد نیست ” با حضور مانوئل گالیاناروس نویسنده ضد صهیونیسم اروپایی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هفتکل و از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برگزار شد.در ابتدای این همایش ابراهیم امیرجانی مسئول بسیج دانشجویی پیام نور هفتکل با اشاره به انقلاب اسلامی ایران و سخن نظریه پردازان غرب عنوان کرد: به نظر غربیان ، هیچ انقلابی در آن برهه از زمان نمی توانست بر پایه عناصر قدسی شکل بگیرد ولی همگان دیدند که امام خمینی (ره) این انقلاب اسلامی را بر پایه عناصر قدسی تشکیل دادند.امیرجانی در ادامه خاطر نشان کرد: استکبار جهانی که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ موجودیت و منافع خود را به خطر دید، از همان ابتدا تمام تلاش خود را برای براندازی این انقلاب به کار گرفت.

 

وی گفت: از جمله اقدامات دشمنان و متحدانش علیه ایران اسلامی می توان به برانگیختن حس تجزیه طلبی در بین اقوام ایرانی، کمک به رژیم بعث عراق، جنگ نرم و امروزه هم به جنگ اقتصادی و تحریم ها اشاره کرد.

 

امیرجانی با اشاره به فتنه ی سال ۸۸ عنوان داشت: این فتنه یکی از تلاش های دشمن با هدف براندازی انقلاب اسلامی بود که با تکیه ی مردم و مسئولین دلسوز بر فقه پویای شیعه و هدایت پیامبر گونه ی ولی فقیه، این فتنه همانند فتنه های قبل برچیده شد.

 

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: در این برهه از زمان، با توجه به نرمش تیم مذاکره کننده ی هسته ای در مقابل غربی ها، متاسفانه می بینیم که آنها با بهانه های بیجا و دروغین و بی اساس در این مذاکرات به دنبال محدود نمودن جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

در ادامه ی این همایش، مانوئل گالیاناروی نویسنده ضد صهیونیسم اروپایی با بیان این موضوع که آمریکا و سران اروپایی همانند عروسکی در دستان لابی صهیونیسم هستند، گفت: این کشورها تا مادامی که لابی صهیونیسم در آنان رسوخ کرده باشد، از خود هیچ گونه اراده ای ندارند.

 

این نویسنده ی ضد صهیونیسم عنوان داشت: کشورهای زیادی وجود دارد که در حال مبارزه با این جریان فکری خطرناک هستند ولی جمهوری اسلامی هم جنبه ی ایستادگیش فرق می کند و هم جنبه ی معنوی اش در این ایستادگی پررنگ تر است.

 

مانوئل گالیاناروس در پایان سخنان خود، به عدم چاپ کتب خود اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در اروپایی که ادعای آزادی دارد، تا زمانی که منافعشان به خطر نیفتد اجازه ی انتشار به کتب من در انتشارات های کوچک و در لا به لای دیگر کتاب ها داده می شد ولی درست زمانی که احساس خطر کردند از انتشار آنان جلوگیری نمودند که این موضوع با شعار و ادعای آزادی آنان در ضدیت کامل است.