تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۷:۱۴
کد مطلب : 52612

جنتی: من سیگار نمی‌کشم!

علی جنتی در حاشیه‌ی مراسم افتتاح نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها وقتی با پرسش یک خبرنگار درباره‌ی مواد مخدر مواجه شد، در حالت شوخی و جدی گفت: من از این چیزها سردر نمی‌آورم؛ من سیگار هم نمی‌کشم!

به گزارش عصر آبادان  به نقل از ایسنا، علی جنتی – وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی – در حاشیه‌ی مراسم افتتاح نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او درباره‌ی ارتباط وزارت ارشاد و ستاد مبارزه مواد مخدر سوال می‌کرد، گفت: این سوالات را نباید از من بپرسید. من که ازمواد مخدر سر در نمی‌آورم. من سیگار هم نمی‌کشم.

جنتی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری که درباره وضعیت مجوز کتاب «کلنل» اثر محمود دولت‌آبادی که مدت‌ها منتظر دریافت مجوز نشر از سوی اداره کتاب است سوال کرد و پرسید که آیا اگر آقای دولت‌آبادی هان‌طور که امروز اعلام کرده برای دریافت مجوز کتابش به شما مراجعه کند، مجوز کتاب او را می‌دهید، گفت:‌ از من که نباید مجوز بگیرد، از حوزه‌ی کتاب ما باید مجوزدریافت کند. من هم در جریان آخرین وضعیت این کتاب نیستم.

جنتی در ادامه درباره انتخاب سخنگوی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ حسین نوش‌آبادی که معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارتخانه است به‌عنوان سخنگوی وزارت خانه تعیین شده واز همین هفته برنامه می‌گذارد تا نمایندگان مطبوعات و رسانه‌ها در آن شرکت کنند.

او درباره دلیل انتخاب سخنگو توضیح داد: احساس کردیم این نیاز وجود دارد که به‌صورت هفتگی یا دو هفته یک بار مجموعه فعالیت‌های وزارت ارشاد در حوزه‌های مختلف بیان شود و خبرنگاران بتوانند همه سوالاتشان را سر صبر بپرسند و پاسخ بگیرند و موارد لازم به عرض مردم برسد و رسانه‌ها سوالاتی که دارند از سخنگوی وزارتخانه بپرسند.

جنتی همچنین درباره ویژگی‌های نخستین نمایشگاه مطبوعات دولت یازدهم گفت: امسال رسانه‌ها حضور بیشتر و فعال‌تری در این نمایشگاه دارند. رسانه‌های استانی همه در نمایشگاه شرکت کرده‌اند. مجموعه شرکت‌کنندگان در تقسیم‌بندی و موضوع‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ از جمله رسانه‌های حوزه دین و خبرگزاری‌ها و موسسات رسانه ای و … به صورت تفکیک شده در نمایشگاه حضور دارند که این امر دسترسی به آنها را راحت‌تر کرده است.

او افزود: از نظر شکل کار و غرفه‌بندی و ظاهر غرفه‌ها نیز با توجه به تجربه‌ای که اصحاب رسانه درگذشته کسب کرده‌اند، دکورشان را زیباتر تهیه کرده‌اند . امیدواریم این نمایشگاه بتواند تماشاگران، اهل مطالعه واهل نظر بیشتری را جلب کند.

انتهای پیام/ن