تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۱:۴۶
کد مطلب : 94275
عكس العمل كاربران وهابي؛

جنجال آفرینی به جای همدردی با مادر شهید +عکس و فیلم

حضور مادر شهید انفجار تروریستی مسجد امام حسین(ع) بر سر قبر فرزندش باعث شد تا صدها وهابی در شبکه‌های اجتماعی به جای ابراز همدردی؛ وی را به باد انتقاد گرفتند.

 حضور نویسنده و روزنامه نگار عربستانی که در انفجار انتحاری به مسجد امام حسین(ع) در شهرالدمام عربستان، پسرش «محمد العیسی» و دو خواهرزاده‌اش «محمد الاربش» و «عبدالجلیل الاربش» به شهادت رسیدند، جنجالی میان وهابیان سعودی به پا کرده است.
کاربران شبکه‌های اجتماعی روز گذشته تصویری از خانم «کوثر الاربش» منتشر کردند که با حضور بر سر مزار فرزندش به شدت از فقدان و شهادت وی گریه می‌کند.

گریه مادر شهید بر سر مزار فرزندش
وب‌سایت اخبار ۲۴ که این عکس را منتشر کرده نوشته است: این تصویر نهایت ناراحتی الاربش را از فقدان و شهادت فرزندش نشان می‌دهد، درحالی که خاک قبر فرزندش را به آغوش گرفته است بخاطر شهادت فرزندش و دیگر قربانیان حادثه انفجار تروریستی مسجد دمام گریه می‌کند.

۹ روز پیش «خالد عاید محمد الوهبی الشمری» تروریست ۲۰ ساله عربستانی با پوشیدن لباس زنانه قصد داشت کمربند انفجاری خود را داخل مسجد امام حسین(ع) در شهر دمام منفجر کند که هوشیاری نیروهای مردمی محافظ مسجد مانع از محقق شدن هدف این فرد شد اما انفجار کمربند انفجاری چهار نفر از محافظان این مسجد به نام‌های «عبدالجلیل جمعه طاهر الاربش»، «محمد جمعه طاهر الاربش»، «هادی سلمان عیسی الهاشم» و «محمد حسن علی العیسی» به شهادت رسیدند.

 

“کوثر الاربش” مادر شهید “محمد حسن علی العیسی”
جنجال آفرینی وهابیون
اما حضور مادر شهید انفجار تروریستی مسجد امام حسین(ع) بر سر قبر فرزندش به اینجا ختم نشد و صدها وهابی در شبکه‌های اجتماعی به جای ابراز همدردی؛ وی را به باد انتقاد گرفتند.
یکی از این مخالفان به نام «ابوو فارِس» ضمن لعنت کردن کسانی که به زیارت قبور می‌روند اعلام کرد مردها هم نباید به زیارت قبور بروند چه برسد به زنها!!

این وهابی به حدیث ضعیف السندی از پیامبر اسلام(ص) استناد کرده که پیامبر(ص) کسانی که به زیارت قبور می‌روند را لعنت کرده است!

دهها تن دیگر از وهابیون به تبعیت از پیام ابوو فارس تا توانستند این اقدام خانم الاربش را محکوم کردند و الفاظ رکیک و ناروایی را به وی و شیعیان گفتند.

این درحالی است که چهار مذهب اصلی اهل سنت نه تنها به این روایت عمل نکرده و طبق آن فتوا نداده‏، بلکه از آن اعراض کرده‏ اند و این  نشان دهنده ضعیف بودن روایت از جهت سند و دلالت است.

همچنین «صحیح بخاری» و «صحیح مسلم» که به گفته اهل سنت صحیح ‏ترین کتاب‌ها، بعد از قرآن است، این روایت را نقل نکرده‌اند.

پدر و مادر یکی دیگر از شهدای مسجد امام حسین(ع) الدمام بر سر مزار فرزندشان
در صحیح بخاری و صحیح مسلم روایاتی وجود دارد دالّ بر این‌که در زمان رسول خدا(ص) زن‌ها به زیارت اهل قبور می‏‌رفته‌اند؛ از جمله، روایتی است که از عایشه که از پیامبر(ص) پرسید: چگونه اهل بقیع را زیارت کنم؟ حضرت فرمود: بگو: «السلام علی أهل الدیار من المؤمنین و المسلمین و یرحم اللَّه المستقدمین منّا و المستأخرین و انّا ان شاء اللَّه بکم لاحقون.»‌ در این روایت، نه تنها حضرت، عائشه را از زیارت منع نکرد، بلکه چگونگی زیارت اهل قبور را به او یاد داد.

 

حال اگر زیارت قبور حرام بود، در جواب عایشه می‌فرمود: زیارت اهل قبور برای شما حرام است.
لازم به ذکر است گستاخی ابوو فارس به مادر شهید عربستانی و شیعیان با واکنش‌های زیادی همراه بوده است.

 

نامه مادر شهید به مادرِ عامل تروریستی

کوثر الاربش پس از انفجار تروریستی در مسجد امام حسین(ع) که عامل انتحاری نمازگزاران شیعی را هدف قرار داد با انتشار پیامی نوشت: فرزندم محمد، آزادانه و به اختیار خود رفتن را برگزید و انتخاب کرد که سپر بلای نمازگزاران باشد. او با این کارش، هرچند به مادران دیگر فرصت داد که باز هم فرزندانشان را در آغوش بکشند، اما با این انتخاب، آغوش مرا خالی گذاشت.
وی خطاب به مادر عامل انتحاری گفت: به مادرِ قاتلِ فرزندم تسلیت می‌گویم و از خدا می خواهم به خاطر رنجی که می بَرد، به او اجر جزیل عنایت کند. به او می‌گویم که پسرت، بهترین و پاک ترین جوانان را (برای کشتن) برگزید، مطمئنا اگر مدتها جست وجو می‌کرد تا پاک ترین آدم ها را انتخاب کند، نمی‌توانست با این دقت، اهداف خود را برگزیند.

الاربش پسرش را شاگرد ممتاز مدرسه، خدمتگزار مردم در مراسم دینی و مذهبی، ساده زیست و دنیاگریز معرفی و تاکید کرد: پسرم دشمن نفرت پراکنی و تندروی و جهل و تروریسم بود.

 

لازم به ذکر است “محمد حسن علی العیسی” با فداکاری مانع از رسیدن این تروریست به شبستان مسجد و جمع نمازگزاران شد.

 

لحظه ایستادگی شهید “محمد حسن علی العیسی” مقابل تروریست انتحاری با لباس مبدل زنانه

 

 

فیلم کوتاه از “شهید العیسی” ناجی نمازگزاران مسجد امام حسین(ع) شهر الدمام عربستان ـ دانلود