تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۸:۵۰
کد مطلب : 65092
معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید خوزستان در گفت و گو با عصر:

جنگ آینده جنگ دانشگاه ها و مراکز تولید تئوری هاست / برای مقابله با جنگ نرم تشکیل اتاق فکر اساتید ضرورت دارد

عصر آبادان: دکتر عباس پور گفت: عنصری که می‌تواند ما را در جنگ نرم علمی/فرهنگی علیه دشمن موفق کند بصیرت‌افزایی اساتید بسیجی است.

به گزارش عصر آبادان دکتر احسان عباس پور معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج اساتید خوزستان در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان با اعلام این مطلب گفت: بصیرت‌افزایی از اصول اولیه بسیج اساتید است . دشمن درصدد است که هویت و اندیشه اساتید را از آن‌ها بگیرد و با جنگ نرم به سراغ ما آمده است.با توجه به جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی ایران ضرورت تشکیل اتاق فکر اساتید برای برنامه ریزی های راهبردی و ارایه راهکار در مقابله با دشمن امری مهم به حساب می آید.

وی افزود: لذا به دلیل اهمییت نقش اساتید در حوزه جنگ نرم ، مقام معظم رهبری اساتید را فرماندهان این میدان توصیف کردند . برای حضور در این میدان باید منسجم تر و همه جانبه تر وارد عرصه شد.

دکتر عباس پور خاطر نشان کرد: در اتاق فکر اساتید باید هدف مورد نظر و جایگاه فعلی و نقش اصلی اساتید درنظر گرفته شود و درواقع باید در چنین اتاقی به ارایه راهکار بپردازیم، از طرفی هم این اتاق های فکر باید دارای یک محوریت واحد و مشخص هم باشند و نقش مدیریت این اتاق فکری را به خوبی ایفا کنند، یعنی مدیریت اتاق فکر فرهنگی را هم باید از جنس اساتید انتخاب کرد و مسئولان در حد یک نظارت مختصر بر کار این اتاق فکر حضور داشته باشند و باقی کارها را به اساتید واگذار نمایند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در این راستا بسیج اساتید با داشتن ظرفیت های بسیار بالا،امکانات مناسب و همچنین اساتید متخصص و متعهد می تواند نقش آفرینی کند.

وی به شاخصه های اصلی اساتید بسیجی اشاره و اظهار داشت: یک استاد بسیجی،متخصص،متعهد، با صفا و صداقت و دوری کننده از مجادله است و روحیه جوشنده و پژوهنده بسیار قوی و قدرت تحلیل بالایی دارد که اگر توسط مسئولان در جبهه جنگ نرم از نیرو و انرژی آنان استفاده شود بدون تردید می توانند در راستای اعتلای نظام اسلامی بسیار کارساز و موثر باشند.

عباس پور تصریح کرد: فرماندهان این جبهه باید با شناخت مسائل کلان، شناسایی دشمن و کشف اهداف او، طراحی کلان انجام دهند و براساس این طراحی حرکت کنند، استادی که بتواند این نقش را ایفا کند استادی شایسته برای حال و آینده نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. جنگ نرم براساس و چارچوب تئوریک شکل می گیرد و جنگ آینده جنگ دانشگاهها و جنگ مراکزی است که تئوری ها را تولید و بازتولید می کنند، لذا باید در فضای دانشگاهی به دنبال راه حل آن باشیم.

وی گفت: ایجاد هرچه سریعتر کرسی های آزاداندیشی در دانشگاهها با محوریت بررسی و بازنگری علوم انسانی باید در اولویت برنامه های دانشگاهها و با محوریت بسیج اساتید انجام پذیرد.آزاداندیشی در علوم اجتماعی اعم از ارتباطات و مردم شناسی بسیار مهم است و نوعی مقابله با جنگ نرم محسوب می شود

معاونت فرهنگی بسیج اساتید خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: امروزه بسیج اساتید با تأسی به تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری (حفظه الله) ، گامهای موثری را در راستای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) در بین اساتید و خانواده‌های آنان برداشته ‌است.  با توجه به تبلیغات گسترده و برنامه‌های شوم دشمن در زمینه‌های جنگ نرم، بسیج اساتید نیز در این زمینه فعالیتش را بیشتر نموده ‌است.برگزاری مسابقات مختلف،  همایش ها، محافل انس با قرآن، جلسات گفتمان خانواده، اجرای برنامه ‌های فرهنگی تاثیر‌گذار و جلسات بصیرت‌ افزایی برای اساتید و خانواده‌ها با محوریت قرآن، نماز، تعمیق باورهای دینی، ترویج سبک زندگی و سیره نبوی (ص)، تقویت روحیه ولایتمداری و مقابله با تهدیدها بخصوص جنگ نرم دشمن، توانسته است رسالت خطیر خود را انجام دهد.

  1. ابادانی می‌گه:

    بیخیال دکتر

  2. ابادانی می‌گه:

    اقای عباسپور چرا همیشه در غکر جنگ خیالی اتاق فکر هستید بهتر نیست به صلح نگاه کنید از دانشجویان خودتان هستم همیشه گره را لا دندان باز نمکنند