تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۲:۲۸:۵۹
کد مطلب : 20603
امام جماعت مسجدشهید بهشتی آبادان خطاب به مدیرکل ارشاد:

جنگ های شادی سالم برای مردم آبادان برگزار شود

عصر آبادان : امام جماعت مسجد شهید بهشتی آبادان در حضور سپهر مدیرکل ارشاد خوزستان از برگزاری کنسرت های مبتذل در آبادان انتقاد کرد.

به گزارش عصر آبادان : حجت الاسلام والمسلمین نیکی امام جماعت مسجد شهید بهشتی آبادان شب گذشته در حضور سپهر مدیر کل ارشاد خوزستان با قرائت بیانیه ای ، از اجرای کنسرت های مبتذل انتقاد کرد و خواستار تقویت برنامه های فرهنگی و برگزاری جشن های شادی سالم برای مردم شد.

متن این بیانیه بشرح ذیل است:

با سلام و عرض خیر مقدم به همه حضار و بزرگواران و جناب آقای سپهر مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
مطالب خود را در دو موضوع کانون ها و مهدویت – و کانونها و معنویت بیان خواهم کرد.
۱)کانون ها و مهدویت
مهدویت اساس و بنیاد تفکر شیعی و دلیل ماندگاری و استقامت انقلاب اسلامی است.  اهمیت دادن به مباحث مهدوی به معنای اهمیت دادن به امامت ؛ ولایت فقیه و سبک  زندگی اسلامی است.  از طرفی دیگر، عطش ملتها و مردم جهان به  منجی گرای و عدالت طلبی  روز به روز روبه افزایش است و از طرفی دیگر, مذهب تشیع دارای غنای فوق العاده در باب حکومت اعتدال وعدالت است. پس بجاست که اهتمام و یژه ای  از سوی مسیولین در نشر این امور  صورت گیرد.
۲)کانون و معنویت
کانون ها باید فرایندی برای ارتقای معنویت جوانان ایجاد کنند.شادی و نشاط از ویژگی های مهمی است که یک جوان ایرانی و انقلابی می بایست داشته باشد.
اسلام به این امر که یک امر فطری است اشاره کرده و با جهت دادن به آن و قرار دادن شرایطی خاص زمینه استفاده از آن را فراهم کرده است.

پیشنهاد:
الف) بجاست به جای اجرای برنامه هایی که نه تنها سودی برای ارتقای فرهنگ ناب محمدی(ص) در آنها وجود ندارد بلکه امکان هنجار شکنی در آنها محتمل است  و جامعه را از سمت و سوی معنویت به سوی هنجارهای غیر اسلامی ، ابتذال اخلاقی و فرهنگی، می کشاند ، از برنامه های سالم مانند:
۱.  ایجاد زمینه برای برگزاری اردوهای سیاحتی,تفریحی,زیارتی بجای کنسرت ۲.  جنگ شادی ۳. تئاتر با موضوعات هنری فراوان و متنوع استفاده شود.
بابد توجه داشت که مهمترین خصوصیت پیشنهادهای فوق اینست که عموم مردم آن را می پذیرند و قابلیت استفاده برای همگان را دارد،نه برای قشری خاص.
ب) گروهی از جوانان و روحانیون را به عنوان اتاق فکر و مشاوران فرهنگی از شهرستان انتخاب کرده و از آنها در جهت پیشبرد هر چه بهتره اهداف فرهنگی بهره ببرید. که در این زمینه حوزه و رو حانیون بهترین منبع برای استخراج احکام و اصول اسلامی  هستند. در اینجا لازم است به صحبت های اخیر امام خامنه ای در خصوص مسایل فرهنگی کشور اشاره کنیم . ایشان توجه به فرهنگ دینی و انقلابی را یکی از وظایف خطیر مسئولان دانستند و با اشاره به اظهار نگرانی نمایندگان مجلس خبرگان از مسائل فرهنگی کشور، تأکید کردند:
۱. من هم از مسائل فرهنگی نگرانم و در این نگرانی نمایندگان محترم خبرگان سهیم هستم. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دولت محترم باید به این موضوع توجه کند و مسئولان فرهنگی نیز باید توجه داشته باشند که چه می کنند، زیرا در مسائل فرهنگی نمی توان بی ملاحظه‌گی کرد.
۲.کسانیکه به این جوانان با بدبینی نگاه می کنند و تلاش دارند آنها را منزوی کنند، به انقلاب و کشور خدمت نمی کنند.  البته این جوانان مؤمن و انقلابی هیچگاه منزوی  نخواهند شد.
جانا سخن از زبان ما میگویی
و السلام علی من اتبع الهدی

===

 

 1. baran می‌گه:

  استفاده کردیم .لطفا در مورد راهکارهای فرهنگی بیشتر توضیح بدید حاج آقای نیکی

 2. شبانکاره می‌گه:

  اجرتون با امام زمان ع . لطفا با بقیه مساجد و کانونها و همچنین فعالان فرهنگی شهر بیشتر مصاحبه کنید. ما تا حالا توی شهرمون ارتباط های اینجوری با رسانه ها و سایتها نداشتیمو سایت شما پل ارتباطی خوبی با کانونها و فعالین فرهنگی میتونه باشه. یا علی

 3. گمنام می‌گه:

  باعرض تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری س :
  ازاینکه طلاب بزرگوار اینقدر به موقع و بسیار قوی در صحنه حاضر میشوند بسار ممنونم. البته قبلا به این پررنگی نبود ولی خداراشکر الان خیلی بهتر شده و از این هم بیشتر انتظار داریم. احسنت بر آقای نیکی . هم انقاد کردید و هم جایگزین انقادها را به صورت شفاف گفته اید و هم راهکار داده اید. اجرتان با حضرت زهرا س