تاریخ انتشار خبر: ۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۱:۴۱
کد مطلب : 26496

جهاد نکاح ۴ دختر انگلیسی در سوریه

روزنامه الرای العام نوشت دختران مسلمان انگلیسی برای جهاد نکاح به سوریه می‌روند.

به گزارش  دانا، به نوشته امروز این روزنامه چاپ کویت در اینترنت،‌ مسئولان مبارزه با تروریسم در پلیس اسکاتلند یارد گفتند شمار روز افزونی از جوانان مسلمان انگلیس برای جنگ به سوریه می روند و در میان آنها دخترانی هستند که برای «جهاد نکاح» راهی سوریه می‌شوند.

در این زمینه مرکز پژوهشهای بین المللی افراطی گری و خشونت سیاسی وابسته به «کینگز کالج لندن» اعلام کرد ۴ دختر از انگلیس به سوریه رفته و با جنگجویان در این کشور ازدواج کرده‌اند.

در این خصوص «هلن پال» هماهنگ کننده عملیات مبارزه با تروریسم پلیس انگلیس گفت پلیس تلاش می کند مادران دختران مسلمان را قانع کند که از رفتن دختران و پسرانشان به سوریه جلوگیری کنند چون این نگرانی وجود دارد که مشارکت آنها در جنگ داخلی سوریه زمینه ای برای انتقال سلاح به خاک انگلیس باشد.

به گفته یکی از مسئولان مسجد شهر پورتسموث،‌ یکی از دختران مسلمان این شهر برای جهاد نکاح به شهرک الرقه در سوریه که تحت کنترل گروه داعش است رفته است و با ایجاد پایگاهی در اینترنت اعلام کرده است سفرش به سوریه با اطلاع پدرش بوده است و این دختر از دختران مسلمان خواسته است مانند او عمل کنند.

یک منبع پلیس انگلیس هم در این زمینه اعلام کرده است ژانویه گذشته دو دختر ۱۷ ساله که قصد داشته اند با سفر به ترکیه،‌ از آنجا برای جهاد نکاح به سوریه بروند در فرودگاه هیترو بازداشت شده‌اند.

به گفته این منبع بازداشت این دو دختر بعد از اطلاع رسانی والدینشان صورت گرفته است. پلیس انگلیس از مادران و پدران مسلمان انگیسی خواسته است به طور جدی از رفتن دختران و پسرانشان به سوریه برای جنگ جلوگیری کنند.

انتهای پیام/