تاریخ انتشار خبر: ۸ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۱:۴۷
کد مطلب : 34340

جوابیه روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری آبادان به عصر / با فن روابط عمومی آشنا هستیم و تذکر هم دادیم

عصر آبادان: روابط عمومی شهرداری آبادان با ارسال جوابیه ای نسبت به درج خبر این پایگاه خبری واکنش نشان داد.

به گزارش عصر آبادان ، محمود تیلا مدیر روابط عمومی شهرداری آبادان ، نسبت به درج خبری در این پایگاه خبری “عصر آبادان تخریب هیچ مدیر توانمندی را نمی پسندد/مردم تلاش های شما را می بینند ”    واکنش نشان داد و جوابیه ای به همین منظور به عصر آبادان ارسال کرد. متن این جوابیه در زیر آمده است.

مدیر محترم سایت عصر آبادان
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد
احتراما در پاسخ به مطلبی با عنوان “در یادداشتی برای شیرازی / عصر آبادان تخریب هیچ مدیر توانمندی را نمی پسندد/ مردم تلاش های شما را می بینند” مواردی جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد.
۱ـ توصیه به پیروی از قاعده ی “انصاف”، یا قاعده ی “آنچه را که برای خود می پسندی، برای دیگران هم بپسند و آنچه را که نمی پسندی، نپسند”، شاید کلیشه ای باشد. کلیشه مفهومی است که ساده به نظر می رسد و فرد تصور می کند که آنرا می داند و می فهمد ولی در حقیقت فقط فکر می کند که آن را می داند و می فهمد و همین سد بزرگی برای دانستن و فهمیدن دوباره می شود.
قاعده ی انصاف که به “قانون طلایی اخلاق” مشهور است مورد توافق تمام جوامع و فرهنگ هاست. یک قاعده عام اخلاقی که هر انسانی ولو به آن پایبند نباشد ولی بین خود و وجدانش به آن صحه می گذارد. این قاعده ساده ترین قاعده در فهم و در عین حال پیچیده ترین در اجرا و پایبندی است. بنابراین قاعده ی انصاف، یک معیار است. یک معیار عام که باید محک سخن ها و اعمال باشد. لذا هیچگاه نباید از دایره ی انصاف خارج شد.
۲ـ نوشته اید “فن روابط عمومی ایجاب می کرد این گزارش ها به گونه ای به اطلاع شهروندان برسد که مردم و نخبگان، این اقدامات را در راستای خدمتگزاری مسئولان، و نه تلاش برای جذب آرای مردمی تعبیر کنند” انتظار می رفت قبل از نوشتن این سطور از بنده در خصوص این حجم گزارش های نشریات محلی سوال می کردید تا به اطلاع تان برسانم که روابط عمومی شهرداری سفارش دهنده هیچکدام از این گزارش ها نبوده و در راستای جلوگیری از این رفتار مذموم رسانه ای که متاسفانه باب شده نیز چندین نامه ی تذکر آمیز به مدیران آنها نگاشته است. آخرین نامه در این زمینه نیز در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه سال جاری با امضای شهردار ابلاغ گردیده که در آن قید شده: “پیرو نامه های متعدد مبنی بر عدم درج هرگونه آگهی و گزارش بدون هماهنگی و اطلاع روابط عمومی، با توجه به مشکلات مالی شهرداری آبادان ضمن تذکر بدلیل تکرار عدم رعایت موضوع، از تاریخ ۶/۲/۹۳ درج هر نوع آگهی و گزارش خبری بدون هماهنگی و تایید روابط عمومی مطلقاً ممنوع بوده و روابط عمومی و امور مالی هیچ تعهدی در قبال پذیرش، تأیید و پرداخت صورتحساب آنها نخواهد داشت.”
۳ـ اینجانب و همکاران خدوم روابط عمومی شهرداری افتخار کسب روابط عمومی برتر شهرداری های استان خوزستان را در نخستین جشنواره روابط عمومی های استان (جشنواره سلام) داشته ایم که کسب این رتبه با در نظر گرفتن شاخص های متعدد از جمله ارزیابی فعالیت های ارتباط درون سازمانی، پژوهش و افکارسنجی و آموزش، فرهنگی و هنری، فعالیت ویژه، روابط عمومی الکترونیک، کتاب و محصولات چاپی، اقلام تبلیغاتی، فعالیت های نمایشگاهی، فعالیت های ارتباط رسانه ای، مبانی دینی و ارزش های اسلامی با رویکرد اعتدال محوری و ارزیابی تحلیلی روابط عمومی و… بوده است. علاوه بر این بنده افتخار حدود دو دهه فعالیت رسانه ای و نیز تحصیلات کارشناسی در رشته روابط عمومی را در کارنامه خود دارم که شاید بیانگر این موضوع باشد که بنده با فن روابط عمومی کاملا آشنا هستم.
با سپاس فراوان: محمود تیلا / مدیر روابط عمومی شهرداری آبادان

 

 

پی نوشت: عصر آبادان قبل از انتشار این مطلب  تلاش خود را برای ایجاد ارتباط با مدیر روابط عمومی شهرداری ترتیب داد اما طی تماسی که همکاران این رسانه با دفتر این حوزه شهرداری صورت دادند ، اعلام شد که آقای تیلا حضور ندارند.با این حال شماره تماس دفتر این سایت به خانم … شاغل در روابط عمومی اعلام شد تا در صورت حضور شما این ارتباط برقرار شود که نشد.

  1. احسان می‌گه:

    بابا چرا یکی این سایت رو تخته نمیکنه