تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۹:۵۴
کد مطلب : 34137
امام جمعه آبادان:

اگر مقام معظم رهبری نبود ، کشور و ملت به فتنه های بزرگی گرفتار می شدند / جوانان آبادان برای تحقق شعار رهبری وارد صحنه شوند

عصر آبادان: حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: وقتی به بررسی تاریخ انقلاب اسلامی بعد از امام راحل می پردازیم به این نتیجه می رسیم که اگر حضرت آقا نبودند معلوم نبود چه بر سر انقلاب می آمد.

ebrahimi-imamjome-abadan11

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تعیین شعار امسال اظهار داشت : امیدوار بوده و هستیم جوانان این شهر گروه هایی را تشکیل دهند تا مطالبات جدی حضرت آقا را که در شعار امسال به آنها اشاره فرمودند، از مسئولان شهرستان درخواست کنند و پیگیر عملیاتی شدن مصادیق شعار امسال در شهرستان شوند.

وی افزود: حضرت آقا فرمودند عزم ملی و این معنی اش این است که عموم مردم به ویژه جوانان مومن باید وارد صحنه شوند و از مسئولان بخواهند با مدیریت جهادی خود ، برای برون رفت از مشکلات اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی ، فعالیت بیشتری صورت دهند.

امام جمعه آبادان خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم از مرزهای فرهنگی،اخلاقی و ایدئولوژیک کشورمان دفاع کنیم چرا که اکنون دشمنان ، هجمه فرهنگی شدیدی بر علیه جوانان ما به راه انداخته اند تا اعتماد آنان را نسبت به نظام و انقلاب از کم کرده و باور شان را نسبت به ارزش ها از بین ببرند.

وی همچنین به سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری در ۶ تیرماه ۱۳۶۰ اشاره  و خاطر نشان کرد: منافقان در آن روزها بعد از برکناری بنی صدر خائن ، اولین اقدامی را که ترتیب دادند ، تلاش برای ترور حضرت آقا بود.البته این از کرامات الهی بود که بمبی که در آن مسجد برای از بین بردن این مرد الهی به کار برده بودند ، بصورت کامل منفجر نشد و نیمه راست وجود مبارک شان مورد آسیب جدی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خداوند تبارک و تعالی از ایشان محافظت کردند تا به عنوان جانشین شایسته حضرت امام(ره) و ذخیره عظیم انقلاب اسلامی ، کار رهبری این نهضت الهی را به نحو احسن انجام دهند.

ابراهیمی یادآور شد: وقتی به بررسی تاریخ انقلاب اسلامی بعد از امام راحل می پردازیم به این نتیجه می رسیم که اگر حضرت آقا نبودند معلوم نبود چه بر سر انقلاب می آمد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: رهبر عزیز ما در بین همه رهبران و روسای کشورهای مختلف ، یک شخصیت بی نظیر است.در بین رهبران و روسای کشورها ، هیچ فردی خداترس تر،باتقواتر،شجاع تر،باتدبیرتر و هوشمندتر از معظم له نمی توان یافت. ایشان صاحب جامعیت فقهی،علمی و دینی است که در هیچ کدام از رهبران دیگر دنیا چنین خصوصیاتی بصورت یکجا دیده نمی شود.

وی افزود: در طول دهه های اخیر ، تلاش های زیادی برای ایجاد فتنه در کشورمان اتفاق افتاد اما هوشمندی و بصیرت حضرت آقا باعث شد ، کشوروملت از ابتلای به این فتنه ها که هر کدامش می توانست ملتی را از پای در بیاورد ، نجات یابد.

  1. ناشناس می‌گه:

    جانم فدای سید علی خودم وخانوادم غلام یک تار موی سید علی

  2. 631 می‌گه:

    خداوند سایه پر فیض مقام عظمای ولایت را از سر این ملت بزرگ کم نکند انشالله