تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۸:۵۹
کد مطلب : 53126

جوسازی خبرگزاری دولت علیه نهی از منکر!/وقتی رسانه های داخلی با ساز آنور آبی ها می رقصند

واقعا انتشار چنین خبری تقبیح فریضه واجب نهی از منکر در جامعه نیست؟ آیا نباید رسانه ای این که نان خور نظام اسلامی است در راستای دستورات دین خدا قلم بزند؟ پیشنهاد ما این است این رسانه دولتی برای مدیران خود و خبرنگارانش دوره اسلام شناسی بگذارد تا علیه دستورات دینی حرکت نکند

 

 

به گزارش عصر آبادان ، دیروز یک خبرگزاری دولتی،خبری را منتشر کرد که جای بسی تامل دارد این رسانه که از بالا تا پایین با پول نظام اسلامی ارتزاق می کند هیچ شکی نیست که باید سعی کند تا دستورات دینی و مبانی نظام را در انتشار اخبار خود لحاظ کند.

اگر این رسانه که نان نظام اسلامی را می خورد  علیه دستورات دینی قلم بزند آیا این کارش جز خیانت نامی دارد؟این خبرگزاری دولت با انتخاب تیتر”واکنش تند دو دختر جوان به تذکر یک بانوی محجبه” در خبر خود می نویسد “تذکر یک بانوی محجبه به دو دختر جوان که با پوشش نامتعارف در نمایشگاه مطبوعات در حال تردد بودند، برای لحظاتی فضای بخشی از سالن اصلی نمایشگاه مشرف به غرفه خبرگزای ها را متشنج کرد”

در نهایت این رسانه که در قامت یکی از وبلاگ های بهایی ضد دین و سایت های ضد نظام در باب تاخت و تاز به نهی از منکر قلم زده است می نویسد “مامور انتظامات در محل مشاجره عنوان کرد که فرد تذکر دهنده خودسرانه دست به این اقدام زده است وی تصریح کرد: تمامی عوامل انتظامات دارای کارت هستند، در حالی که این خانم فاقد آن است”

خوب است مسئولین این خبرگزاری دولتی در خصوص تذکر لسانی فرمایشات مقام معظم رهبری را مرور کنند حضرت آقا در این خصوص فرمودند”آن چه که مسئولیت شماست مسئله زبانی است یعنی شما باید کاری کنید که مردم امر و نهی زبانی را که مهمترین عامل که حتی از جهاد بالاتر است یعنی تاثیرش از جهادی که توپ وتفنگ و اتم است بیشتر است”

واقعا انتشار چنین خبری تقبیح فریضه واجب نهی از منکر در جامعه نیست؟ آیا نباید رسانه ای این که نان خور نظام اسلامی است در راستای دستورات دین خدا قلم بزند؟ پیشنهاد ما این است این رسانه دولتی برای مدیران خود و خبرنگارانش دوره اسلام شناسی بگذارد تا علیه دستورات دینی حرکت نکند برای نمونه چند آیه و روایت از اهل بیت در خصوص این فریضه الهی نقل می کنیم شاید رسانه های که سر سفره این نظام هستند لااقل علیه نهی از منکر کار نکنند به خود آیند البته شاید!

خداوند متعال به امت محمد صلى اللَّه علیه و آله اکرام و احسان کرد و آنها را بعنوان آمرین به معروف و نهى‏ کنندگان از منکر در کتاب خود وصف فرمود، و گفت:

کُنْتُمْ خَیْرَ أُمَّهٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ تَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ و امر به معروف و نهى از منکر را با ایمان مقرون ساخت و فرمود:

وَ الْحافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ.

در جاى دیگر گروهى را مذمت کرد و از کارهاى آنها نکوهش فرمود، و آنان را به عذاب خداوند وعده فرمود و بخواطر عدم امر به معروف و نهى از منکر مورد عتاب قرار داد و گفت: لُعِنَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ بَنِی إِسْرائِیلَ عَلى‏ لِسانِ داوُدَ وَ عِیسَى ابْنِ مَرْیَمَ ذلِکَ بِما عَصَوْا وَ کانُوا یَعْتَدُونَ کانُوا لا یَتَناهَوْنَ عَنْ مُنکَرٍ فَعَلُوهُ لَبِئْسَ ما کانُوا یَفْعَلُونَ.

سپس خداوند متعال ما را به امر به معروف و نهى از منکر مأمور فرمود، ودر کتاب خود در موارد متعددى وعده پاداش داد و فرمود: هر کس این عمل را ترک کند عذاب خواهد شد.

ابو جعفر باقر (ع) و ابو عبد اللّه صادق (ع) گفتند: واى بر مردمى که طاعت خدا را در «امر به معروف و نهى از منکر» وا نهاده‏ اند.

ابو جعفر باقر (ع) گفت: آنان که از قانون «امر به معروف و نهى از منکر» انتقاد مى‏ کنند، مردمى بدنهادند.

رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم فرمود: هر گاه امت من امر به معروف و نهى از منکر را ترک کند، بایستى آماده عذاب خداوند متعال باشد.

امام باقر (ع) نقل کرده است که فرمود: امر به معروف و نهى از منکر دو آفریده از آفریدگان خدایند؛ هر کس آن دو را یارى کند خدا او را عزیز مى‏ گرداند، و هر کس دست از یارى آن دو بردارد، خدا دست از یارى او بر مى‏دارد.

یک مردى از قبیله خثعم خدمت حضرت رسول صلى اللَّه علیه و آله رسید و گفت: یا رسول اللَّه بفرمائید بهترین عمل در اسلام چیست؟

فرمود: ایمان به خداوند گفت: بعد چیست؟ فرمود: امر به معروف و نهى از منکر.

 

اینها فقط قطره ای از  دریای آیات و روایات ما در باب نهی ار منکر است امید است مسئولین و رسانه های ما آویزه گوش خود کنند و از جنگ با نهی از منکر دست بردارند.

 

منبع: رهیاب نیوز