تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۷:۵۰
کد مطلب : 108382

حاتمی‌کیا از روحانی انتقاد کرد، حذف شد

یکی از احتمالات این است که فیلم حاتمی کیا به دلیل انتقاداتی که وی قبل از جشنواره نسبت به دولت داشته حذف شده است.

خبرگزاری صداوسیما نوشت: نامزد نشدن فیلم سینمایی «بادیگارد» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر از عجایب سیمرغ سی و چهارم به حساب می‌آید.

گفته می‌شود در حالی که هیئت داوران جشنواره فیلم فجر تا حدود ساعت ۳ بامداد امروز سه شنبه ۲۰ بهمن درخصوص نامزدی فیلم سینمایی«بادیگارد» ابراهیم حاتمی کیا در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به توافق رسیده بودند به ناگاه و بنا به دلایلی که هنوز مشخص نشده و به رغم تلاش دبیر جشنواره، نام وی و فیلمش از این دو بخش مهم جشنواره حذف شده است.

یکی از احتمالات این است که فیلم حاتمی کیا به دلیل انتقاداتی که وی قبل از جشنواره نسبت به دولت داشته حذف شده است.

البته این در حالی است که در فهرست منتشر شده نامزدهای سودای سیمرغ، فیلم «بادیگارد» در بخش‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی متن، بهترین صدا، بهترین چهره پردازی و بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و جلوه‌های ویژه بصری نامزد دریافت جایزه است.

فیلم سینمایی «بادیگارد» تا این لحظه جزء پنج فیلم برتر آرای مردمی(بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) است و حتی برخی منابع جشنواره اعلام کرده‌اند که این فیلم در رتبه اول آرای مردمی قرار دارد.

تازه ترین ساخته حاتمی کیا مضمونی اجتماعی دارد و همان طور که از نام آن مشخص است درباره محافظی شخصی است، نقش محافظ شخصی را پرویز پرستویی بازی می کند و از یکی از شخصیت های مهم نظامی محافظت می کند اما با کمی تامل به این مهم پی می برد که این شخصیت بیشتر به فکر منافع شخصی خود است، محافظ شخصی دچار تشکیک می شود و به همین دلیل محافظت از شخصیت مهم نظام را کنار می گذارد و از یکی از شخصیت های هسته ای محافظت می کند.