تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۹:۱۵:۵۴
کد مطلب : 98876
جزئیات شهادت حاج کریم غوابش در سوریه:

حاج کریم بعد از رفتن شهید دریساوی فقط آرزوی شهادت داشت/قرار بود بعد از ماه رمضان به خانه برگردد

برادر شهید کریم اصل غوابش گفت: مدتی است که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع)به سوریه رفته بود و قرار بود بعد از رمضان برای دیدن خانواده برگردد.

کمال اصل غوابش برادر شهید مدافع حریم اهل البیت(ع) حاج کریم اصل غوابش در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:صبح امروز خبر شهادت برادرم را به ما دادند دوستانش می گویند در خودرویی در حال گشت زنی بوده اند که تله انفجاری تکفیری ها در زیر خودروی حامل حاج کریم منفجر می شود که سبب شهادت وی می گردد.
وی ادامه داد:حاج کریم متولد ۱۳۴۸ بود مدتی است که در دوران بازنشستگی به سر می بردند و جانباز ۵۰ درصد دفاع مقدس بودند.
 برادر شهید کریم اصل غوابش گفت: مدتی است که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع)به سوریه رفته بود و قرار بود بعد از رمضان برای دیدن خانواده برگردد.
وی افزود:حاج کریم در تمام تماس هایی که از سوریه داشتند می گفتند”برای شهادت من دعا کنید مبادا زنده برگردیم”
کمال اصل غوابش گفت:در ایام اعتکاف ماه رجب، بچه های مسجد را جمع کرد و گفت “بچه ها دعا کنید امسال شهید شوم”
وی ادامه داد:برادرم با اینکه سن و سال کمی داشت ولی در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرد بعدها فکر و ذکرش این بود که از شهدا جامانده است.
 برادر شهید خاطر نشان ساخت:سفارش حاج کریم همیشه این بود که نگاهمان فقط به رهبر باشد از بچه های فامیل و محل، همیشه می خواست اهل مسجد و هیات باشند.
وی افزود:حاج کریم به شهید جبار دریساوی خیلی نزدیک بود و مثل برادر بودند وقتی خبر  شهادت شهید دریساوی را شنید حال و هوایش به کلی تغییر کرد و فقط شهادت از خدا می خواست.
گفتنی است حاج کریم غوابش مدافع حریم اهل البیت(ع)  ورزمنده هشت سال دفاع مقدس روز گذشته در سوریه به خیل یاران شهیدش پیوست.