تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۰:۳۸
کد مطلب : 88921
مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان - روسیه

حجی زواره مقتدرانه قهرمان جهان شد/ اهتزاز دوباره پرچم ایران در روسیه

تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در دومین حضور جهانی خود، با ۶ پیروزی متوالی با شایستگی بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و دومین مدال طلای ایران را در این مسابقات به نام خود ثبت کرد.

درخشش دومین طلای جهان بر سینه حجی‌زوارهدر ادامه بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان (G12)، مسعود حجی زواره نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در فینال رو در روی “نیکیتا رافالوویچ” از ازبکستان (نایب قهرمان بازیهای آسیایی اینچئون) قرار گرفت و با نتیجه ۹ بر ۷ برنده شد و با شایستگی مدال طلای وزن پنجم را به گردن آویخت تا تعداد مدال های طلای کشورمان به عدد ۲ برسد.
حجی زواره که در جایگاه ۱۴ وزن سوم المپیک قرار دارد با کسب مدال طلای این مسابقات ۱۲۰ امتیاز کسب کرد.

حجی زواره پیش از این نیز رقیب ازبک خود را در فینال مسابقات آسیایی اینچئون شکست داده بود.

حجی زواره پیش از این در مرحله نیمه نهایی “البرت گائون” از روسیه (نایب قهرمان دوره قبل مسابقات قهرمانی جهان) را در راند طلایی شکست داد.

حجی زواره مقتدرانه قهرمان جهان شد/ اهتزاز دوباره پرچم ایران در روسیه

تکواندوکار شایسته وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان روز گذشته و در مرحله مقدماتی این مسابقات، در اولین مبارزه خود “چنوف زاکاریا” از الجزایر را در پایان راند دوم با نتیجه ۱۳ بر صفر از پیش رو برداشت، در ادامه با “تونی کانت” از کرواسی مبارزه کرد که با نتیجه ۱۶ بر ۷ برنده از شیاپ‌ چانگ خارج شد، سپس برابر “رائول مارتینز گارسیا” از اسپانیا در ۳ راند جذاب و دیدنی ۷ بر ۴ به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم شد. حجی زواره برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی، “یوریل اردیانو” از مکزیک (قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳) را در پایان ۳ راند رقابت یکطرفه، ۱۴ بر ۴ شکست داده بود.

در این وزن “اسماعیل کولی بالی” از مالی و “البرت گائون” از روسیه مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.

در وزن ۴۹- کیلوگرم زنان نیز، “مین ها” از کره جنوبی قهرمان شد، “جینگیو وی” از چین بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و “سوتلنا ایگومنوا” از روسیه به همراه ” تیجانا بوگدانوویک” از صربستان مدال برنز را بدست آوردند.

تیم ملی تکواندوی کشورمان شب گذشته توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم به نشان زرین طلا دست یافت. با طلای حجی زواره تعداد مدال طلای ایران به عدد ۲ رسید. در طی برگزاری مسابقان جهانی تکواندو روسیه دو فینال در بخش مردان برگزار شده است که نمایندگان تیم ملی ایران هر دو فینال را به نفع خود به پایان رساندند.

این دوره از مسابقات ار روز سه شنبه (۲۲ اردیبهشت ماه) در ۸ وزن جهانی با حضور ۸۷۵ تکواندوکار از ۱۳۶ کشور به میزبانی روس‌ها آغاز و دوشنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان در تمامی اوزان و در بخش زنان در ۵ وزن حضور پیدا کرده است.

به نفرات اول این مسابقات ۱۲۰ امتیاز، نفرات دوم ۷۲ امتیاز و نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی، در راستای کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ تعلق خواهد گرفت.

 منبع: مشرق