تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۷:۱۳
کد مطلب : 109638

حذف «جمهوری اسلامی» در وزارت علوم!

وزارت علوم در ادامه سیاست‌های ضدفرهنگی، این‌بار با رفتاری ارتجاعی، پیشوند «جمهوری اسلامی» را از شناسه مقالات پژوهشی دانشگاهیان حذف کرد!

کیهان نوشت: اخیرا در مقالات علمی که از دانشگاه تهران برای ثبت در پایگاه استنادی ISI  و دیگر پایگاه‌های علمی دنیا فرستاده می‌شود دیده شده که نام جمهوری اسلامی ایران (Islamic Repablic of Iran) از شناسه مقالات اساتید و دانشجویان حذف شده است!

این در حالی است که پیش از این در شناسه مقالات فرستاده شده به مجلات علمی خارجی، نام کامل کشور که هویت تولیدکننده را معرفی می‌کند بصورت کامل ثبت می‌شد. براساس اخباری که به کیهان رسیده ظاهرا این اقدام ضدملی به صورت رسمی صورت گرفته و در برخی دانشگاهها هم اجرا می‌شود.

یکی از اساتید دانشگاه تهران وقتی با این مسئله در یکی از مجلات علمی روبه‌رو می‌شود با اصرار درخواست می‌کند در شناسه مقاله‌اش حتما نام کامل «جمهوری اسلامی ایران» قید شود، اما باز هم با مقاومت مدیران نشریه روبرو شده و نهایتا به عبارت (I.R.IRAN)  بسنده می‌کنند!

برخی این اقدام را هم در ادامه اقدامات سیاسی دولت در وزارت علوم از جمله بی‌آبرو کردن بورسیه‌ها، اقدامات ضدفرهنگی همچون رقص و آواز  و اردوهای مختلط در دانشگاهها، کاهش رشد علمی کشور و… ارزیابی می‌کنند و معتقدند که این جریان خزنده در وزارت علوم به دنبال استحاله عناصر دانشگاهی است!