تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۰:۵۶:۱۹
کد مطلب : 35354

آقای ترکان ، از مردم آبادان و خرمشهر عذرخواهی کن / منطقه آزاد نشدیم تا باغبان سرمایه داران باشیم!

عصر آبادان: سخنان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد در مورد منطقه آزاد اروند بسیاری از ابهامات را برطرف کرد!

407873_481

به گزارش عصر آبادان : در ابتدا ازشما می خواهیم به این دیالوگ خوب دقت کنید:

مجری برنامه ثریا: … و در مورد منطقه آزاد اروند؟

پاسخ آقای ترکان :  آبادان و خرمشهر نخلستان های بسیار زیبایی دارند و من خواهش کردم آنها را تبدیل کنند به قطعات چندهزارمتری کوچک(!) و خیلی ها از سایر بلاد کشور که دوست دارند یک باغچه وباغ کوچولو(!)،یک نخلستان کوچولو(!) برای خودشان داشته باشند، بخرند و ما فکر می کنیم همه ایران زمین باید یک قطعه کوچکی در آبادان و خرمشهر زمین داشته باشند(!).

او ادامه داد: یعنی در آبادان و خرمشهر می خواهیم باغ های کوچک را توسعه بدهیم و تشویق کنیم تا متمولین سایر بلا بیایند و آنجا یک باغ داشته باشند.

مجری برنامه ثریا: خب چه چیزی عاید مردم بومی آبادان وخرمشهر می شود؟

به پاسخ تحقیر آمیز آقای ترکان دقت کنید: این نخلستان ها نگهداری ش توسط آنهاست.کار کارگری ش توسط همان هایی است که تا الان اداره ش می کردند.آنها سالی چند بار می آیند اینجا به عنوان تفنن و…

مجری برنامه : آیا این باعث نمی شود که مردم بومی بشوند باغبان سرمایه دارها؟

پاسخ وقیحانه ترکان: الان هم همین مردم دارند روی همین نخلستان ها کار می کنند بدون اینکه بعضی هاشون مال خودشون باشه…

به نظر شما برداشت واضحی که از الفاظ مدیرمناطق آزاد کشور می توان کرد، چیست؟ اینکه مردم آبادان و خرمشهر را به عنوان باغبان و کارگر سرمایه داران کشور خطاب می کنند از کدام خواستگاه فکری منشأ می شود؟

به راستی منطقه آزاد اروند به سود چه کسانی خواهد بود؟ اینکه عده ای سرمایه دار از اقصی نقاط کشور بیایند و با استفاده از توانمندی مالی که دارند شهرهای آبادان وخرمشهر را بخرند ، چه منفعتی برای ساکنان و کسانی که سال ها دل به آبادانی شهرشان بسته اند خواهد داشت؟

آیا این ادبیات صریح و غیرمودبانه آقای مشاور رئیس جمهور در قبال مردم آبادان وخرمشهر نشان نمی دهد که برخی توسعه را ترجیح می دهند حتی اگر انسان هایی در میان چرخ های آن ، له شوند؟

آیا برای عذرخواهی رسمی ترکان از مردم آبادان وخرمشهر دیر نشده است؟

پی نوشت: گفتنی است امام جمعه خرمشهر پیش از این نسبت به سخنان ترکان واکنش نشان داد و از وی خواست از مردم آبادان و خرمشهر عذرخواهی کند.

 

 1. آبادانی خرمشهری می‌گه:

  با سلام
  این هم جنگ و بدبختی و بیکاری و از خودگذشتگی و نجات کشور این اخرشه اقای ترکان شما خیلی بیجا کردید و بیجا میکنید حرفش را هم بزنید مردک زمانی که اینجا مروارید منطقه بود جنابعالی بدون شک در دهات های ناکجا آّباد گوسفند چرونی میکردی زمانی که اینجا تجار با افتخار و احترام به مردم این دوشهر اراده داشاتند شما درگیر این بودی آبدان کجا شده زمانی که مردم آبادان و خرمشهر ۴۰ روز ایستادن مثل مرد و زن و بچه و خانه و تمام مایملک خود را داشتن زیر بمباران و خمسه خمسه های عراق از بین میرفت جنابعالی تازه وارد شهر شده بودی و شهری شده بودی ببین آقای ترکان اینجا با تمام ایران فرق دارد اینجا کیش نیست یا قشم نیست اینجا آبادان است اینجا خرمشهر است به این دو کلمه فقط کمی فکر کن بعد میفهمی چه افتضاحی کردی.

 2. ناشناس می‌گه:

  متاسفانه منطقه که کاملا ازاد اعلام شد مسئولین رو متجرأ کرده که به ما بی ادبی کنند
  کاری که جراتش ونداشتند انجام بدن به هر بهانه ای مثلا میگفتند که ابادان وخرمشهر پایتخت مقاوت واز این حرفهه
  یعنی دلشون برای ما نسوخته وباازاد اعلام کردن منطقه میخان به مردم بفهمونن وبگن که بابااینطور هم نیست که شما فکر میکنید
  واقعا ناراحت مننده است
  اینم از برکات منطقه ازاد
  شدیم خادم متمولین
  بایدخون گریه کرد
  ای کاش ائمه جمعه ابادان وخرمشهر وچویبده واروند ومنیوحی متحد بشن ویجوری به رییس جمهور برسونن این اعتراض رو
  بخدا خستمون کردن
  ادم دیگه باچه امیدی بمونه اینجا

 3. علي می‌گه:

  آقای ترک اااااااااااااااااااااااااااااان
  سلام
  ما به باغبان بودنمان آن هم باغ نخل افتخار میکنم زیرا پیش از ما مولایمان علی اینگونه بوده لکن برای سرمایه داران و متمولین هرگز .
  خیلی فکر و ایده ی قبیحی ارائه دادید. شرم آور است . شهید دادیم آواره شدیم خون ومال و جان وهمه چی در طبق اخلاص تقدیم انقلاب کردیم که امثال جنابعالی بیایند اینگونه نطق کنند ؟؟ و خشم این مردم دلسوز و قشر زحمتکش و نجیب را برانگیخته کنید؟؟ کور خواندی آقای متفکر . کور خواندی… عذرخواهی کنید آقاااااااااااا.

 4. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  این دقیقا همان تفکر تکنوکراتها و شخص هاشمی رفسنجانی میباشد که اعتقاد داشت و دارد که برای توسعه باید لاجرم بخشی از مردم زیر چرخ های توسعه له شوند.

 5. احسان می‌گه:

  اقای ترکان لطفا …بکشید و زودتر معذرت خواهی کنید در ضمن با ادب هرچه تمام