تاریخ انتشار خبر: ۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۵:۳۵
کد مطلب : 121437

حریق گسترده انبار غلات در بازار تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریقی گسترده در یک انبار نگهداری از غلات و حبوبات در محدوده بازار خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریقی گسترده در یک انبار نگهداری از غلات و حبوبات در محدوده بازار خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۱۲:۵۵ امروز حادثه حریق در یک انبار نگهداری از غلات و حبوبات به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با توجه به نوع گزارش و محل حادثه که در محدوده بازار تهران واقع شده بود، ستاد فرماندهی بلافاصله ۵ ایستگاه را به همراه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه در خیابان مولوی، کوچه مرغی‌ها واقع شده بود، گفت: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی مشخص شد که حریق در یک انبار سه طبقه نگهداری از حبوبات و غلات رخ داده و کانون آتش طبقه سوم این ساختمان است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شدت حریق به حدی بود که سقف طبقه سوم این ساختمان تخریب شده و آتش به طبقات پایینی نیز سرایت کرده بود، گفت: همچنین در مجاورت این انبار نیز انبارهای دیگر قرار گرفته بود که امکان سرایت شعله‌های آتش به آنها نیز وجود داشت.

ملکی ادامه داد: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و مدتی بعد موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آتش در این محدوده اطفا شده است، گفت: دود زیادی از این حریق برخواسته بود، به طوری که تا شعاع چند کیلومتری از کانون حریق قابل مشاهده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه خسارات ناشی از این حریق بسیار بالا بود، گفت: البته این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت.

به گفته ملکی علت حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی بررسی و اعلام خواهد شد.