تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۷:۰۷
کد مطلب : 21072
مسئول سازمان اردویی راهیان نور کشور در گفت و گو با عصر آبادان:

حضور زائرین خانوادگی نقطه برجسته راهیان نور امسال است/جایزه ی باروت خیس سه کاندیدا دارد

پایگاه خبری عصر آبادان: سردار یعقوب سلیمانی در گفت و گو با عصر آبادان به تشریح ویژگی برجسته راهیان نور و جایزه باروت خیس امسال پرداخت.

به گزارش عصر آبادان سردار سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور کشور در گفت و گو با عصر آبادان اظهار داشت : راهیان نور یک حرکت  فراملی است و از مرزهای عبور کرده است.بخشی از مخاطبین ما در این برنامه رائرین خارجی هستند که هر ساله تعداد آنان در حال افزایش است. راهیان نور یکی از تاثیرگذارترین برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. هر ساله شاهد حضور زائرین بصورت خانوادگی هستیم که بدون سازماندهی قبلی حضور پیدا می کنند.

وی افزود: رصد لحظه ای دشمنان بر راهیان نور و حساسیت  آنان برای پیدا کردن کمترین نقاط ضعف این حرکت عظیم میلیونی ، تاثیرگذاری این اقدام فرهنگی را به خوبی نشان می دهد.لذا همه ظرفیت ها را به کار گرفته و بسترسازی های لازم را صورت دادیم تا زائران این مناطق مقدس ایمن و با آرامش به بازدید یادمان های شهدای دفاع مقدس بپردازند.

سردار سلیمانی با اشاره به جایزه باروت خیس خاطر نشان کرد: از سال گذشته جایزه باروت خیر با این شعار که عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد برنامه ریزی شد  و با افکار سنجی و نظرخواهی که صورت گرفت این جایزه به میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا تعلق گرفت که طی آیینی خاصی در کنار مزار شهدای گمنام و نقطه مرزی شلمچه ، توسط سفارت سوئیس به وی رسید.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور کشور یادآور شد : امسال برجستگی ویژه ای را در این باره مشاهده کردیم. بعد از طی فرآیندی خاص ابتدا سی نفر کاندیدای این جایزه شدند و درسایتی که به همین منظور وجود دارد به معرض انتخاب مردم و زائرین قرار داده شد بیش از دویست وسی هزار نفر نظرشان بر روی اوباما رئیس جمهور آمریکا و کروم برگ نماینده اتحادیه اروپا که چندی پیش سفری به کشورمان داشت قرار گرفت و البته طی چند روز گذشته یک گزینه دیگر هم به کاندیدها اضافه شده که ما آن را ظرف یکی دوساعت دیگر اعلام می کنیم.