تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۰:۱۰
کد مطلب : 50007

حمایت سایت‌عربستانی ازتروریستم+عکس

با وجود ادعای مقامات عربستان در مورد جلوگیری از تبلیغ و تشویق برای پیوستن به گروه‌های تروریستی، سایت رسمی وزارت امور دینی و اوقاف این کشور به محلی برای تبلیغ تروریسم تبدیل شده است.

وزارت امور اسلامی، اوقاف، تبلیغات و ارشاد عربستان سعودی با وجود درخواست قبلی از خطبای جمعه برای جلوگیری از تحریک جوانان و پیوستن آنها به گروه های تروریستی فعال در منطقه، اکنون در سایت اینترنتی خود، جنگیدن در خارج از کشور را با عنوان فریبندۀ “جهاد” مورد تمجید قرار داده و از مردم خواست از تروریست ها برای تهیه سلاح حمایت مالی کنند.

حمایت سایت‌عربستانی ازتروریستم+عکس

روزنامه سعودی الحیاه با درج این خبر آورده است: وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان همچنین با استناد به خطبه های روحانیون درباری این کشور “علوم نوین و تحصیل در دانشگاه های خارجی” را به تمسخر گرفت و دانشجویانی را که برای تحصیل به خارج می روند، بی بند و بار توصیف کرد.

انتقادات از وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان به علت انتصاب خطبای افراطی همچنان ادامه دارد و این انتقادات درپی بازداشت چند خطیب جمعه به اتهام عضویت در یک گروه تروریستی در شهر “تمیر” در ۱۴۰ کیلومتری شمال غرب ریاض افزایش یافته است.

وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان در سایت خود برای تحریک جوانان به پیوستن به گروه های تروریستی فعال در خارج از کشور ادعا می کند که جان و مال و ناموس مسلمانان دیگر کشورها به خطر افتاده است و جوانان عربستانی باید برای کمک به مسلمانان بشتابند.

وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان برای انکار وابستگی خطبای جمعه این کشور به دربار پادشاه عربستان سعودی مدعی شد که خطبای جمعه موضوع خطبه های خود را مستقل از هر فرد و نهادی انتخاب می کنند.

این وزارت خانه حمایت مالی از تروریست ها را مقدّم بر پیوستن به این گروه ها می داند و از مردم این کشور خواسته است که هر چه زودتر کمک های مالی خود را به صندوق هایِ خاصّ ِ حمایت از تروریست ها واریز کنند.

منبع: العالم