تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۰:۵۳:۳۰
کد مطلب : 23482

حمایت شبکه الجزیره از تکفیری‌های سوریه

شبکه قطری الجزیره که با پوشش دادن اخبار تروریست‏های بین‌المللی فعال در سوریه، به تحریک افکار عمومی جهان مشغول است، به تازگی اقدام به وارد کردن قرص‌های مخدر و روان‌گردان به سوریه کرده است.

به گزارش عصر آبادان به نقل از ابنا، نیروهای امنیتی سوریه در منطقه سویداء یک دستگاه خودروی حامل سه میلیون‌ودویست هزار قرص روان گردان کپتاگون را کشف کردند.

خبرگزاری فارس: حمایت شبکه الجزیره از تکفیری‌های سوریه

قرص‌های روان گردان کپتاگون در یک کامیون اسکانیای زردرنگ جاسازی شده و پس از توقیف این محموله راننده آن نیز بازداشت شده است.

قرص کپتاگون نوعی ماده مخدر روانگردان و صنعتی است که طی ۱۰ سال گذشته به شدت در عربستان مورد استفاده قرار گرفته است و به نظر می‌رسد این‌بار حامیان تروریست‌های تکفیری تلاش داشته‌اند این قرص‌ها را وارد سوریه کنند تا از آنها برای تشویق اعضای خود به کشتار مردم استفاده کنند.

نکته عجیب در کشف این قرص‌های مخدر، نقش بستن لوگوی شبکه خبری الجزیره بر روی بسته‌های حاوی قرص‌هاست که نشان می‌دهد این شبکه قطری، علاوه بر پوشش دادن اخبار تروریست‏های بین المللی فعال در سوریه که عمدتاً به تحریک افکار عمومی جهان مشغول است روش جدیدی را برای حمایت از آنان در پیش گرفته است.

گفتنی است چندی پیش خبرنگار مستعفی شبکه الجزیره فاش کرد، این شبکه، تلفن و تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را از طریق اردن، لبنان و ترکیه به داخل سوریه قاچاق کرده است.

«علی هاشم » تأکید کرد: الجزیره قطر در مقابل قاچاق هر دستگاه ارتباطی ماهواره‌ای داخل خاک سوریه و رساندن آن به دست شورشیان نظام سوریه ۵۰ هزار دلار پرداخت کرده است.

این خبرنگار سابق الجزیره قطر، اقدام این شبکه را برخلاف رسالت حرفه‌ای شبکه‌های خبری دانست و گفت: الجزیره با این اقدام، نظر و دیدگاه اقشار مختلف مردم سوریه را نادیده گرفته است.

اقدامات وحشیانه شورشیان سوری و تلاش آنها برای سرنگونی نظام بشار اسد به هر روشی، بارها از رسانه‌های مختلف به نمایش درآمده است. در این مدت برای افکار عمومی مشخص شده که اعمال این افراد هیچ سنخیتی با انقلاب‌های کشورهای دیگر عربی ندارند و تنها برای رسیدن به قدرت و انتقام از حکومت سوریه دست به کشتار می‌زنند.