تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۴:۴۵
کد مطلب : 101969
نقدی بر یک نماینده؛

حمایت عجیب جلیلی از وزیر راه و شهرسازی/جاده های بیمار حوزه انتخابیه و رای اعتماد نماینده به وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی در حالی از استیضاح مجلس به سلامت عبور کرد که رای اعتماد نماینده شهرستان های مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل را هم کسب کرده بود .

،در حالی مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر راه و شهرسازی را کلید زده بود که انتظار می رفت نمایندگانی که جاده های ارتباطی شهرهای حوزه استحفاظی آن ها از اوضاع مناسب تری برخوردار نیستند در زمره موافقان استیضاح باشند اما پس از رای گیری نماینده حوزه مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل به وزیر راه و شهرسازی اعتماد مجدد کرده و ضمن دادن رای مثبت به عملکرد وزیر راه و شهرسازی در سخنانی که در پایگاه اطلاع رسانی ایشان منتشر شده بود اظهار داشت : در واقع رای اعتماد امروز مجلس پاسخی بود به گزارشاتی که ارایه شد و توضیحاتی که وزیر در مورد معضلات در این بخش ارایه کردند نیز مورد قبول نمایندگان قرار گرفت زیرا مجموعه نمایندگان مجلس نظرشان این است که در شرایط فعلی تلاش شود تا مجلس و دولت در یک تعامل با یکدیگر و در جهت اجرای پروژه های نیمه تمام اقدام کنند.

وی همچنین از پیش بینی خود هم گفته و تصریح کرد: من در ابتدا نیز پیش بینی می کردم که آخوندی بتواند ۱۷۰ تا ۱۸۰ رای اعتماد از مجلس بگیرد.

سوالی که این جا مطرح می شود معماهایی است در اذهان مردم ۴ شهر مسجدسلیمان، لالی ، اندیکا و هفتکل که در زمره شهرهایی هستند که در حوزه راه و جاده های مواصلاتی از بیشترین محرومیت ها برخوردار هستند .

به طور نمونه می توان به راه های روستایی در ۴ شهر حوزه استحفاظی دکتر جلیلی اشاره که از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و نمونه بارز آن هم عدم بهسازی و بازسازی جاده های خراب شده بر اثر سیل فروردین در این شهرها می باشد .

نمونه مهم دیگر آن جاده مواصلاتی و ایلراه بزرگ بختیاری از مسیر مسجدسلیمان به کوهرنگ می باشد که در بخش خوزستان از مشکلات عمده ای برخوردار بوده به طوری که در همین چند ماه گذشته خانواده های زیادی به علت ایمنی پایین جاده عزیزان خود را از دست داده اند .

نمونه دیگری هم که از جاده های نامطلوب در این مناطق وجود دارد جاده هفتکل به اهواز است که متاسفانه به علت کیفیت پایین در سال های گذشته موجب مرگ بسیاری از مسافران این محور شده است .

با وجود همه این مشکلات  در حوزه راه عدم هم صدایی آقای نماینده با مردم در این موضوع و نشان ندادن اعتراض خود به عملکرد وزیر علامت های تعجبی ایجاد شده است که امیدواریم دکتر جلیلی جواب های قانع کننده ای فراتر ازموضوع تعامل دولت و مجلس به آن ها بدهد.

منبع: رهیاب