تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۲:۳۸
کد مطلب : 120010

حمایت فیفا از میزبانی روسیه با وجود رسوایی دوپینگ

فیفا اعلام کرد با وجود انتشار گزارش رسوایی گسترده کاروان المپیک روسیه در بازی های زمستانی ۲۰۱۴، میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ از روسیه گرفته نمی شود.

حمایت فیفا از میزبانی روسیه  با وجود رسوایی دوپینگ

به دنبال انتشار گزارش کمیسیون مستقل آژانس جهانی ضد دوپینگ علیه روسیه  که در آن ادعا شده است دولت روسیه در دوپینگ گسترده ورزشکاران این کشور در بازی های المپیک زمستانی دست داشته، میزبانی این کشور برای رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ مورد تردید قرار گرفت، اما فیفا با حمایت از روسیه اعلام کرد میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ تغییر نخواهد کرد.
فیفا معتقد است در فاصله دو سال مانده به این رقابت ها روسیه به حدی به تجهییزات لازم مجهز خواهد شد که می تواند از پس میزبانی برآید.
سخنگوی فیفا هدف گفت:  در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ و جام کنفدراسیون ها ۲۰۱۷،  مانند تمام مسابقات فیفا، فیفا مسئول برنامه ضد دوپینگ است، و اطمینان می دهد که از بالاترین استانداردها، از جمله آخرین  دانش روز و توصیه های وادا بهره خواهد گرفت.
تجزیه و تحلیل نمونه ها ، مثل همیشه، در یک آزمایشگاه معتمد  وادا  انجام خواهد شد می شود، خواه این آزمایشگاه  در داخل روسیه و یا در خارج از این کشور و یا هر دو باشد.
فیفا مطمئن است که کمیته سازماندهی جام جهانی و دولت روسیه در فاصله دو سال مانده تا آغاز این مسابقات تمام تلاش خود را خواهند کرد تا رویداد چشمگیری را به هواداران هدیه کنند.

انتهای پیام/