تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۵:۳۴
کد مطلب : 22995

حمایت معاون سابق آمریکا از حمله به ایران

هر سال در فصل بهار، نشست محرمانه ای توسط یهودیان جمهوری خواه برگزار می شود.

به گزارش عصر آبادان سایت خبری هاآرتص نوشت: معاون ریاست جمهوری سابق آمریکا آقای “دیک چنی”، در نشست سالانه بهار و در جمع ائتلاف یهودیان جمهوری خواه، از حمله اسرائیل به تأسیسات هسته ای ایران حمایت کرد.

آنچه که به اهمیت این نشست می افزاید حضور نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا است که شامل فرماندار سابق “جب بوش” (برادر کوچک تر جرج بوش) و فرمانداران “کریس کریستی”، “اسکات واکر” و “جان کسیچ” می شود؛ و این نشست در هتل “ونتین” متعلق به میلیاردر آمریکایی-اسرائیلی “شلدون آدلسون” برگزار شد.

دیک چنی در صحبت هایش سیاست خارجی باراک اوباما را مورد تمسخر قرار داد و گفت وضعیت آمریکا در خاورمیانه در بدترین شرائطی قرار دارد که من در طول زندگی به یاد می آورم و ادعا کرد که مذاکرات با تهران بر سر موضوع انرژی هسته ای به جایی نخواهد رسید.

دیک چنی در ادامه صحبت هایش گفت: من همان زمان که خبر بمباران تأسیسات هسته ای سوریه توسط اسرائیل، منتشر شد در کنار رئیس اطلاعات نظامی اسرائیل، “آموس یادلین” از حمله نظامی اسرائیل به تأسیسات هسته ای ایران حمایت کردم و یادلین از آن طرف میز شام به من نگاه کرد و گفت: دو تا را زدیم و یکی مانده؛ و من دقیقا می دانستم منظور وی چیست؛ یادلین داشت به حمله اسرائیل به تأسیسات هسته ای عراق در سال ۱۹۸۱ در منطقه “اوسیراک” اشاره می کرد.

در پایان این گزارش آمده است: شلدون آدلسون در ماه اکتبر گذشته پیشنهاد داده بود که ایالات متحده یکی از مناطق هسته ای ایران که اطراف آن خالی از سکنه است را منفجر کند و ایران را تهدید کند اگر توسعه هسته ای را تعطیل نکند، تهران را از روی زمین محو خواهد کرد.

شلدون آدلسون

۵۰۳

جام نیوز